Schweissen & Schneiden Essen EylülEyl 11 2023 - EylülEyl 15 2023 UTCEssen, Almanya

METAL

Birleştirme, kaynak ve kesme makinaları sektörünün 4 yılda bir düzenlenen fuarı Schweissen & Schneiden, 1.050 katılımcısı ve ziyaretçilerin 31.062’sinin uluslararası olması ve fuar sırasında oluşan iş hacminin 750 milyon €’ya ulaşmasıyla beraber Dünya’nın en büyük uluslararası sektör buluşması konumuna getirmiştir.

Kaynak ve kesme sektörünün tartışmasız bir numaralı fuarı olan Schweissen &Schneiden fuarı önümüzdeki yıl 20. kez tüm birleştirme, kesme ve yüzey işleme teknolojileri uzmanlarını Messe Essen fuar alanında bir araya getirecek.

Kaynak, kesme ve birleştirme teknolojileri

İmalat sanayii içinde önemli uygulamalardan olan kaynak teknolojileri, genel imalattaki gelişmeler doğrultusunda büyüme kaydetmektedir. Son yıllarda Türkiye’nin artan üretim rakamlarıyla birlikte, kaynak sektörü de gelişimini sürdürmektedir.

Kaynak teknolojileri başta otomotiv olmak üzere ulaştırma, inşaat, altyapı, enerji, gemi inşa ve enerji santralleri gibi birçok alanda stratejik önem taşıyor. Teknolojide yaşanan hızlı gelişmelerle birlikte, sektörde de yeni kaynak yöntemleri ortaya çıkıyor. Özellikle Endüstri 4.0 kapsamında üretici firmalar, Ar-Ge çalışmalarıyla robot ve otomasyon sistemleri üretimine ağırlık vermeye başlamışlardır. Türkiye’de kaynak teknolojilerinin gelişimi son 10 yılda hızla artarken, her geçen gün robot ve otomasyona yönelik akıllı makinalar öne çıkmaktadır. Yeni sanayi devrimi ile birlikte teknoloji alanındaki gelişmeler ışığında, robot ve akıllı makinalar gibi yeni çözümlerle sektörün üretim ve ihracatı da artmaktadır.

İmalat sanayii içinde önemli uygulamalardan olan kaynak teknolojileri, genel imalat sektöründeki gelişmeler doğrultusunda büyüme kaydetmektedir. Son yıllarda Türkiye’nin artan üretim rakamlarıyla birlikte, kaynak sektörü de yeni yatırım ve ürünlerle gelişimini sürdürmektedir.

Yeni nesil akıllı kaynak makinaları ve elektrotlu ürünler global pazarda tercih edilmektedir. Türkiye’nin global pazardaki payını artırması için teknolojik ürün imalatına odaklanılması gerekirken, kaynak makinaları ve kaynak elektrotları ve lehim telleri gibi ekipmanların üretiminde Avrupa standartlarını yakalamış durumdadır.

Uluslararası kaynak fuarlarına katılım Türkiye’nin küresel pazarda adından daha fazla söz ettirmesini ve ulaşılan kalite ile sektörde rekabet gücünün artmasını sağlayacak en önemli faktördür. Schweissen& Schneiden fuarı kaynak, kesme ve birleştirme teknolojilerindeki dünya ihracat hacmimizi genişletecek ve küresel boyutlara ulaştıracak en etkili platform.

  • Messe Essen
    Organizer of Schweissen & Schneiden Essen
Google Takvime Aktar

Konum

Essen, Almanya

Yol Tarifi

Güzergah bulunamadı

  • Zaman Çizelgesi
  • Misafirler
  • Katılım
  • Satın Al
  • Hava Durumu
  • Yorumlar

Hava durumu bilgisi bu konum için sağlanamıyor.

Hava Durumu

Bugün stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Rüzgar stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Nem stec_replace_current_humidity %

Hissedlien stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Hava Durumu

Tarih

hava Durumu

Sıcaklık

stec_replace_5days

Next 24 Hours

Hava durumu bilgilerini sağlayan: openweathermap.org