Hasyurt 2023 MayısMay 02 2023 - MayısMay 05 2023 UTCFinike, Antalya

TARIM

Türkiye’deki İlk Tarım Fuarı

Hasyurt Tarım Fuarı, Türkiye’deki ilk tarım fuarı olma özelliğini taşımaktadır. 26'sı organize edilecek olan Hasyurt Tarım Fuarı, bu özelliği ile Türkiye’deki en uzun soluklu tarım fuarı olma özelliğinide taşımaktadır. Var olan bu özelliğine ilave olarak, bölge çiftçisi ve halkının yüksek fuar kültürüne sahip olması, fuar katılımcılarına sağladığı diğer bir avantajdır.

Batı Akdeniz kuşağında bulunan 28.000 çiftçiye erişen yerel bir fuardır. Yıllık 2 milyon ton yaş meyve ve sebze üretiminin yapıldığı bölge, özellikle, tohum, fide, bitki besleme, bitki koruma, sera plastik malzemeleri, sera konstrüksiyonu ve sulama sistemleri firmaları için büyük önem taşımaktadır.

Hasyurt Tarım Fuarı, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Finike Belediyesi, Antalya Tarım Konseyi, Kumluca Ticaret Borsası ile Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası’nın organizasyonunda, Tarım ve Orman Bakanlığı, Antalya Ticaret Borsası, Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği ve diğer paydaşların desteğiyle ‘Eski yerinde yeni yüzüyle’ mottosuyla bu yıl 11 14 Mayıs’ta Finike’de düzenlenecek. Hasyurt Tarım Fuarı 7 yıl aradan sonra 25’inci kez kapılarını açacak.

ULUSLARARASI KATILIMLI

6 bin metrekare alanda yapılacak fuarda tohumdan gübreye, zirai ilaçtan sulama sistemlerine, sera kostrüksiyonlarından fideye kadar bir çok sektörden katılımcılar olacak. 7 yıl aradan sonra canlanan fuara katılım yoğun. İzmir, Adana gibi bir çok ilden de firmaların stant açacağı fuara, Rusya’dan da firmalar katılım sağlayacak. Moğolistan gibi ülkelerden tarım heyetlerinin ziyaret edeceği fuara, bölgenin çiftçisinin ilgisi yoğun. Fuara giriş ise ücretsiz. Fuarı ziyaret edecek olan çiftçiler, tarımla ilgili yeni hizmet ve ürünleri tanıyacak, katılımcı ve firmalar ile gerçekleştirecekleri görüşmelerde soru ve önerilerine karşılık bulacak, kullandıkları marka ve ürünler haricinde rakip marka ve ürünleri de görerek kıyaslayacak, yeni iş ve ticari birliktelikler kurarak, ürün ve üretimlerini daha değerli hale getirme fırsatı bulacak.

  • Expoloji
    Organizer of Hasyurt 2023
Google Takvime Aktar

Konum

Finike, Antalya

Yol Tarifi

Güzergah bulunamadı

  • Zaman Çizelgesi
  • Misafirler
  • Katılım
  • Satın Al
  • Hava Durumu
  • Yorumlar

Hava durumu bilgisi bu konum için sağlanamıyor.

Hava Durumu

Bugün stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Rüzgar stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Nem stec_replace_current_humidity %

Hissedlien stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Hava Durumu

Tarih

hava Durumu

Sıcaklık

stec_replace_5days

Next 24 Hours

Hava durumu bilgilerini sağlayan: openweathermap.org