Meta Avatarınıza Kıyafet Satın Almanız Artık Mümkün

Meta CEO’su Mark Zuckerberg 17 Haziran da “Meta Avatars Mağazası” adında bir dijital tasarım giyim mağazası açtığını duyurdu . Zuckerberg, duyuruyu Instagram’ın moda ortaklıklarından sorumlu başkan yardımcısı Eva Chen ile Instagram Live sırasında yaptı.

Kimlerin avatarlarını ünlü markaların kıyafetleriyle süslemek için gerçekten para harcamak isteyeceği bilinmiyor, ancak Zuckerberg yeni moda giyim seçenekleri sunuyor. Ayrıca kişilerin avatarları aracılığıyla kendilerini ifade etmelerinin farklı bir yolu olduğunu düşünüyor .

Yeni sanal giyim mağazası şuan Facebook , İnstagram ve Mesenger da açılıyor. Bu mağazadan kullanıcılar avatarlarına birçok farklı kıyafet satın alabileceğini bildiriyor.

Mağaza önümüzdeki hafta açılmaya başlayacak ve başlangıçta büyük markalardan olan ; Balenciaga, Prada ve Thom Browne’un dijital kıyafetler sunacak. Meta, bu dijital kıyafetler için herhangi bir fiyat bilgisi vermiyor. Avatarlarına kıyafet almak için para harcamak isteyenler için ücretsiz kıyafetler mevcuttur.

Zuckerberg, Meta’nın mağazayı geliştiricilerin giysi üretimi yapıp, satabilecekleri sanal bir pazar yeri haline getirmeyi planladığını söyledi.

Zuckerberg İnstagram’da yaptığı açıklamada şunları paylaştı ;

Meta Avatars Mağazası önümüzdeki hafta Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Tayland ve Meksika’da erişime açılacak. Şirket, yakında mağaza için yeni markalarda eklemeyi planlıyor.

Meta veri deposunu oluşturmaya devam ederken diğer yandan da avatarlarını geliştirmek için çalışıyor. Bu yılın başlarında Meta, 3D avatarlarını Instagram’a getirdi ve güncellenmiş avatarları Facebook ve Messenger’da kullanıma sundu.

Güncelleme ile , avatarlara daha fazla ifade, yüz, cilt tonu ve erişilebilirlik özelliği getirdi. Şirket artık kullanıcıların aynı avatarı VR dahil tüm Meta platformlarında kullanılmasına da izin veriyor.