Sürdürülebilir Gıda Zirvesi EkimEki 19 2022 00:00 - EkimEki 20 2022 00:00 UTC

Küresel gıda sistemi, beslemenin yanı sıra insan sağlığı, kültür ve üretkenlik gibi pek çok konuda da güçlü bir rol oynuyor; tüm insanları, geçmiş ve gelecek nesilleri birbirine bağlıyor.

Dünya’da yaşanan beklenmedik olayların etkisi ile süregelen gıda sistemi zorlayıcı dönemler geçirdi. Küresel gıda krizi, iklim değişikliği, ekonomik dalgalanmalar, savaş, kaynakların bilinçsizce kullanılışı ve ormansızlaşma, Covid 19’un tedarik zincirlerinin kusurlarını ve kırılganlığını ortaya çıkarması gibi birçok sarsıcı olay mevcut gıda sisteminin tekrar ele alınması gerektiğini ortaya koydu. Öte yandan mevcut bu tehditler; hem insan hem de gezegen sağlığını koruyan gıda teknolojisi inovasyonları ile gıda sisteminin yeniden şekillenmesine ve yeşil dönüşümüne, yeni gıda kaynak taleplerinin oluşmasına ve herkes için adil beslenmenin sağlanmasına da olanak sunuyor.

Gıdanın dünyayı ve insanları birleştirici gücü düşünüldüğünde, beslenmenin fonksiyonel, alternatif gıdalara evrildiği, çoklu duyusal deneyimin ön plana çıktığı ve daha iyi gıdaya ulaşım talebinin arttığı bu dönemde sektörün de bu yönde yanıtlar araması gerekiyor. Bireyden topluma herkes için adil beslenmeye doğru geleceğe değer odaklı bir şekilde yön veren; şeffaf, yenilikçi çözümler ile sektörün dönüşümünü hedefleyen gıda markalarına hiç olmadığı kadar ihtiyacımız var.

2022 yılında artık taahhütlerin dayanıklı sistemler için eyleme geçme yılı, sözler verildi şimdi birlikte çalışarak somut etkileri görme zamanı! İklim değişikliğiyle mücadeleye yönelik küresel yol haritalarına katkıda bulunmak için mevcut, yeni ve yenilikçi yolları ele alarak çevreye duyarlı çözümler belirlemek ve dayanıklı, esnek, hesap verebilir ve adil küresel gıda sistemleri oluşturmak için birlikte cesur adımlar ile harekete geçme vakti!

8. yılında Sürdürülebilir Gıda Zirvesi, tüm dünyanın yaşadığı sert değişimlerle küresel gıda endüstrisinin mevcut durumunu ele alarak gıda sistemlerini tüketicilerin, üreticilerin ve gezegenin yararına dönüştüren küresel taahhütleri ve eylemlerin geliştirilmesinde yol haritalarını, dönüşüm fırsatlarını, oluşabilecek risk ve engelleri ve çözüm önerilerini konuşacak.

Tüm paydaşlar, Dünya Gıda Günü Buluşmasında, bugünün ve geleceğin insanlığını ve dünyasını olumlu yönde dönüştürebilmek yolunda birlikte hareketin temel olduğu bilinciyle küresel gıda sistemlerinin dönüşümüne katkıda bulunacak kilit eylemleri belirlemek için bir araya geliyor.

  • Sürdürülebilirlik Akademisi
    Organizer of Sürdürülebilir Gıda Zirvesi
Google Takvime Aktar
  • Zaman Çizelgesi
  • Misafirler
  • Katılım
  • Hava Durumu
  • Yorumlar

Hava durumu bilgisi bu konum için sağlanamıyor.

Hava Durumu

Bugün stec_replace_today_date

stec_replace_today_icon_div

stec_replace_current_summary_text

stec_replace_current_temp °stec_replace_current_temp_units

Rüzgar stec_replace_current_wind stec_replace_current_wind_units stec_replace_current_wind_direction

Nem stec_replace_current_humidity %

Hissedlien stec_replace_current_feels_like °stec_replace_current_temp_units

Hava Durumu

Tarih

hava Durumu

Sıcaklık

stec_replace_5days

Next 24 Hours

Hava durumu bilgilerini sağlayan: openweathermap.org