Meta’nın İlk Fiziksel Mağazası 9 Mayıs’ta Açılıyor

Facebook, Instagram ve WhatsApp ana şirketi Meta, ilk donanım perakende mağazasını ABD’nin Kaliforniya eyaletinde açıyor.

9 Mayıs tarihinde açılacak olan mağazaya gelecek olan ziyaretçiler, Meta’nın Portal video cihazlarını ve Quest sanal gerçeklik gözlüklerini deneyip satın alabilecekler.

Meta mağazasında sadece Meta ürünleri değil, markalarla ortaklaşa çıkarılan başka ürünler de satılacak. Örneğin geçen yıl piyasaya sürülen Ray-Ban Stories akıllı gözlükleri de burada tanıtılacak.

Bu arada Ray-Ban Stories’in mağazalarda denenebileceğini ancak mağaza üzerinden satışa sunulmayacağını belirtelim. Müşteriler, Ray-Ban Stories’i yalnızca Ray-Ban satış temsilcileri üzerinden sipariş edebilecek. 

Meta Mağazasında Çok Kapsamlı Bir Deneme Alanı Olacak.

Meta mağazasında müşterilerin bir mağaza çalışanıyla Portal’ın video arama özelliklerini test edebileceği bir deneme alanı bulunacak.

 Beat SaberGOLF+Real VR Fishing veya  Supernatural oyunlarını oynarken, deneyiminizi duvar boyunca kıvrılan geniş LED ekrana yansıtabiliyorsunuz. 

Demo esnasında yaşadığınız karma gerçeklik deneyimini paylaşabilmeniz için 30 saniyelik bir video içerik size iletiliyor. 

Görünen o ki; yakın zamanda Metaverse’e odaklanan sosyal ağ devi, donanım satışlarını artırmak için fiziksel mağazalardan güç alacak. Mağazaların zaman içinde yaygınlaşacağını söylemek mümkün. 

Meta’nın bu hamlesi, geçen yıl ilk perakende mağazasını açan Google gibi şirketlerin ayak izlerini takip ediyor. Donanım satışları açısından düşünecek olursak da, metaverse hedefleri ve donanım ile deneyimin giderek önemli hale geldiği bir dönemde bu Meta için önemli bir adım.

Ray-Ban Facebook Stories gözlüğünün inceleme videosuna göz atmak isterseniz;