Adidas Fark Yaratan Kadınları Heykellerle Kutluyor..

Adidas spor, moda ve kültür dünyasında sınırları aşan kadınları kutlamak için sekiz kadının heykelini dikti.

Bu eylem, Londra’nın kadınlardan (%4) daha fazla erkek (%21) ve hayvan (%8) heykeline sahip olduğunu ortaya koyan araştırmayı takiben geliştirildi.

Yetersiz desteğin spor katılımı ve performans üzerindeki etkisini ele alan yeni adidas spor sutyen koleksiyonunu lanse eden kampanyanın bir parçası olarak heykeller, South Bank’taki Belediye Binası’nın yanına yerleştirildi.

3D sanat eserlerine dönüştürülen kadınlar arasında Arsenal futbolcusu Vivianne Miedema; Futbolcu ve Yorumcu Eniola Aluko; Goals4Girls Futbolcusu ve CEO’su Francesca Brown; Dansçı ve Model Ellie Goldstein; Ragbi Oyuncusu Emily Scarratt; Gençlik Çalışanı ve Aktivist Tanya Compas; Basketbolcu, Şair ve Aktivist Asma Elbadawi ve son olarak Dansçı, Koreograf ve BM Savunucusu Sherrie Silver yer alıyor.

Her bir heykel, İngiltere okyanuslarından elde edilen sürdürülebilir geri dönüştürülmüş atık plastikler kullanılarak, çevreye duyarlı bir şekilde 3D yapıda oluşturuldu. Heykeller, ilişkili kadın topluluklarıyla birlikte uzun vadeli konumlarına taşınmadan önce iki hafta boyunca Belediye Binası’nda kalacak.

Röportajlar ve kamera arkası videoları, katılımcı kadınların her biri tarafından kendi sosyal medya kanallarında paylaşılacak.

KAYNAKÇA

  1. Camphaing
  2. https://www.youtube.com/watch?v=Ot36jd2mqCE&t=48s