Togg, Çıkaracağı NFT Koleksiyonunun Sahiplerine Araç Satış Önceliği Sunacak

Togg, Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2023’te NFT ile ön sipariş sürecine dair detayları paylaştı.

Togg, Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2023’te ziyaretçilerle buluştu. Togg CEO’su M. Gürcan Karakaş yaptığı konuşmada geçen yıl dünya çapında ses getiren Konsept Akıllı Cihaz’dan (Transition Consept Smart Device) sonra bu kez CES’e akıllı bir cihazdan fazlasını temsil eden Beyond X deneyimini getirdiklerini belirtti. Ayrıca Karakaş, Türkiye’de başlayacak ve yakında detayları açıklanacak olan ön sipariş sürecine ilişkin ipuçlarını da paylaştı. Karakaş’ın aktardıklarına göre; Togg’un NFT koleksiyonundan NFT alan kullanıcılara satış önceliği sunulacak.

Karakaş, Togg’un doğuştan elektrikli ilk akıllı cihazı C SUV’un ön siparişine detayları şu ifadelerle paylaştı: 

“Kullanıcılarımız Trumore platformu üzerinden katılacakları bir yarışma veya kura yöntemiyle de Togg akıllı cihazlarına ön sipariş verme hakkını elde edebilecekler. Cumhuriyetimizin yüzüncü yılına özel olarak üretilecek ve açık artırma ile satışa sunulacak NFT koleksiyonu, 2023 adet akıllı cihazın ön siparişine katılma hakkı ve sıralama önceliği sunacak”

Hatırlarsanız  NFT pazaryerinden navigasyona ve cüzdana Togg’un mobil uygulaması Trumore’un detaylarını daha önce sizlere aktarmıştık. Karakaş, Togg’un kısa bir süre sonra tüm kullanıcılara açacağı Trumore hakkında ise şöyle konuştu:  

Yeni dünya tamamen dijital boyutta şekillenip hayallerimizin ötesine gidecek. Kullanıcı da bu dünyanın nereye gideceğini bugünden göremiyor, bilemiyor. Biz, kısa bir süre sonra tüm kullanıcılara açacağımız dijital platformumuz Trumore’da, ekosisteme kattığımız oyuncularla bir araya gelip proaktif olarak o dünyayı şekillendiriyoruz. Oyun alanlarını yeniden tanımlıyoruz. Kullanıcıların henüz farkında olmadığı ihitiyaçlarını öngörüyor, bunun için çalışıyoruz.”

Togg CEO’su M. Gürcan Karakaş, CES’e bu yıl ‘Kullanıcı Deneyimiyle Mobiliteyi Yeniden Tanımlamak” başlığı altında katıldıklarını belirtti ve ekledi:

“Geçen yıl buraya teknolojinin kullanıcıya dokunduğu en büyük platform CES olduğu için geldik. Bu yıl, 2022’de yapacağımıza söz verdiklerimizi gerçekleştirmiş olarak buradayız. Avrupa’nın en temiz kampüsünde ilk akıllı cihazımızın seri üretimine başladık, mart ayının sonunda Türkiye’den başlayarak kullanıcılarımızla buluşturacağız. CES 2023’te küresel olarak tescil ettirdiğimiz USECASE Mobility®️ kavramı etrafında 4 boyutta anlattığımız ‘Akıllı Cihaz’, ‘Dijital Platform’, ‘Temiz Enerji Çözümleri’ve ‘Gelişimin Yapıtaşları’nı vurgulayan bir içerikle bulunuyoruz. Bu yıl yine dijital sanat aracılığıyla ‘doğuştan elektrikli’, ‘doğuştan sürdürülebilir’, ‘doğuştan dijital’ ve doğuştan yeşil’ kavramlarının altını çiziyoruz.