Mastercard’dan “Masterpass Teknoloji Hizmetleri”

Mastercard, Türkiye’ye yatırımlarını sürdürerek Masterpass Teknoloji Hizmetleri A.Ş.’yi kurdu. Türk mühendisleri tarafından geliştirilen Masterpass, artık yeni bir çatı altında faaliyetlerini sürdürecek.

Global ödeme teknolojileri şirketi Mastercard, Doğu Avrupa operasyonlarının yönetim merkezi olarak konumlandırdığı Türkiye’ye yatırımlarını sürdürüyor. Türk mühendisleri tarafından geliştirilen dijital ödeme çözümü Masterpass, bundan sonra büyüme yolculuğuna “Masterpass Teknoloji Hizmetleri A.Ş.” çatısı altında devam edecek.

Masterpass Nedir?

Masterpass, Mastercard tarafından geliştirilen ve kullanıcılarına güvenli, hızlı ve kolay dijital ödeme çözümleri sunan bir platformdur. Kart saklama teknolojisi sayesinde alışverişlerde güvenli ve hızlı ödeme imkânı sağlarken, kullanıcıların kart bilgilerini tek bir yerde toplamasına olanak tanır.

Mastercard Türkiye ve Azerbaycan Genel Müdürü Avşar Gürdal, konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı: “Mastercard olarak, kullanıcılarımızın günlük yaşamlarını kolaylaştıracak yenilikçi ödeme çözümleri sunmaya ve e-ticaret ödemelerinde öncülüğümüzü sürdürmeye kararlıyız. Mastercard için bir inovasyon merkezi olarak konumlanan Türkiye’ye yaptığımız yatırımlar, ülkemizin potansiyeline olan inancımızı ve paydaşlarımıza uzun vadeli taahhüdümüzü simgeliyor. Bugün Türkiye’deki toplam e-ticaret işlemlerinin üçte birini kapsayan Masterpass’in bu denli yaygınlaşmasının arkasında, en güvenli, en hızlı ve en pürüzsüz ödeme deneyimini sağlaması yatıyor. 40 milyon Masterpass kullanıcısının hayatını daha da kolaylaştıracak yenilikçi ürünler sunmaya devam edeceğiz.”

author avatar
Ezgi Aydoğanoğlu