Hepsiburada, Kadın Mühendisler Günü’nü Kutluyor

Kadın istihdamı ve kadın girişimciliği alanındaki çalışmalarıyla ön planda olan Hepsiburada, Kadın Mühendisler Günü’nü kutladı.

Hepsiburada, kadın mühendislerin kariyerlerinde başarılı olmaları için eşit fırsatlar sunmaya büyük önem veriyor. Çeşitliliği ve kapsayıcılığı teşvik eden çalışma ortamında, kadın mühendislerin yeteneklerini ve potansiyellerini en üst düzeye çıkarabilecekleri fırsatlar sağlıyor.

Hepsiburada’nın geliştirdiği yerli teknolojilerde kadın mühendisler önemli bir rol oynuyor. Şirketteki kadın çalışan oranı yüzde 50 iken, global şirketlerde kadın mühendis oranı ortalama yüzde 20. Hepsiburada’da ise kadın mühendis oranı yüzde 36. Şirket, 2030 yılına kadar bu oranı yüzde 50’ye çıkarmayı hedefliyor.

Kadın çalışanların profesyonel gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla Hepsiburada, Hepsinspire platformu üzerinden çeşitli mentorluk fırsatları ve kariyer gelişim olanakları sunuyor.

Hepsinspire platformunda, kadın çalışanlara ve kadın mühendislere liderlik eğitimleri veriliyor, böylece çalışanların kendilerini geliştirmeleri teşvik ediliyor.

Hepsinspire kapsamında, kadın çalışanlar 2024 Haziran ayına kadar toplam 1285 saat eğitim aldı. Bu sayede kadın mühendisler, hem bireysel hem de profesyonel olarak kendilerini geliştirme ve kariyerlerinde önemli adımlar atma fırsatını yakalıyor.

Hepsiburada Müşteri Deneyimi ve İnsan Kaynaklarından Sorumlu Grup Başkanı Esra Beyzadeoğlu, “Hepsiburada olarak kadın mühendislerimizin başarılarını kutlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Çeşitliliği ve kapsayıcılığı teşvik eden bir çalışma ortamı oluşturarak, kadın mühendislerimizin yeteneklerini en üst düzeyde kullanmalarına olanak sağlıyoruz. 2030 yılına kadar şu anda yüzde 36 olan kadın mühendis oranımızı yüzde 50’ye çıkarmayı hedefliyoruz. Bu başarıyı daha da ileriye taşımak için çalışmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

author avatar
İpek Dogan