Enerjisa Enerji, “Enerjimi Koruyorum” Projesi

Enerjisa Enerji, 14’üncü yaşını kutladığı uluslararası ödüllü sosyal sorumluluk projesi “Enerjimi Koruyorum” ile çocuklara enerji verimliliği ve tasarrufun önemini aktarmaya devam ediyor.

Proje, Enerjisa Enerji bünyesindeki Başkent EDAŞ, Ayedaş ve Toroslar EDAŞ’ın da hizmet verdiği şehirler başta olmak üzere 2010’dan bugüne 360 binden fazla çocuğa enerji verimliliği ve tasarruf bilincini oluşmasına yardımcı oldu.

Açıklamada, proje kapsamında 2010’dan beri 15 ilde 750 okulda 7 – 13 yaş arasındaki 360 binden fazla öğrenciye enerji verimliliği ve tasarruf eğitimleri verildiği belirtildi.

Enerjisa Enerji tarafından 14 yıl önce hayata geçirilen, uluslararası ödüllü “Enerjimi Koruyorum” projesinin Küsmesin Yıldızlar isimli tiyatro gösterisi öğrencilerle buluştu. Küsmesin Yıldızlar Tiyatrosu ile daha iyi bir gelecek için çocukların enerji kaynaklarını verimli kullanmalarını ve enerji tasarrufu konusunda farkındalık yaratmayı hedeflenirken diğer taraftan tiyatro sevgisi de aşılanıyor.

İstanbul Anadolu Yakası, Zonguldak, Kastamonu, Ankara, Mersin, Adana ve Gaziantep’te Bahçeşehir Koleji ve Doğa Koleji iş birliği ve devlet okullarının katılımıyla gerçekleştirilen tiyatro turnesi 1 ayda 30 kez sahnelenerek 10 bin çocuk ile buluştu.

Şirketin Türkiye çapında düzenlediği 3 ve 4’üncü sınıflar arası çocukların katıldığı öykü yarışmasına bu sene rekor katılım gerçekleşti.

Enerjisa Enerji Sürdürülebilirlik ve Kurumsal Yetkinlikler Bölüm Başkanı Ebru Taşcıoğlu,: “Kurumsal sosyal sorumluluk ve toplumsal yatırımlar, Enerjisa Enerji olarak sürdürülebilirlik anlayışımızın vazgeçilmez iki parçası. Bu doğrultuda 14 yıldır devam eden ‘Enerjimi Koruyorum’ projemizle, geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımıza enerji verimliliği ve tasarrufu konusunda farkındalık kazandırmaktan gurur duyuyoruz. Ağaç yaşken eğilir öğretisini kendimize yola çıkış noktası olarak kabul ediyoruz ve çocuklarımıza sürdürülebilir bir gelecek inşa etme hayalimizi yine onlarla beraber gerçekleştirmek için çalışıyoruz. Sadece geçen 30 günde 10 bin çocuğa ulaştık ve onların bilinçli bireyler olarak yetişmelerine katkı sağladık. Enerjisa Enerji olarak hedefimiz birkaç yıl içerisinde toplamda 500 bin çocuğa ulaşmış olmak. Bu hedefe yürürken sürdürülebilir bir geleceğe olan inancımızla, enerji tasarrufu eğitimlerimiz ve etkinliklerimize hız kesmeden devam edeceğiz.” sözlerini kullandı.