Chinaplas 2023, 17-20 Nisan Tarihlerinde Kapılarını Açıyor!

COVID-19 salgınının etkileri, birkaç yıldır küresel ekonomiyi ve endüstrileri büyük oranda etkilemişti. Plastik ve kauçuk sektörü de bundan payını alan endüstrilerin arasında yer aldı. Değişen ulusal politikalar ve piyasa ortamı iyileşme dönemine girerek fuarları da etkiledi. Bu doğrultuda uluslararası fuarlardan biri olan Chinaplas 2023 için de hazırlıklar başladı.

Çin, endüstrisinde bir kalkınma yaratmayı amaçlayarak plastik sektörünün ivmesinin yükselmesi için planlamalar yapıyor. Chinaplas 2023, 17-20 Nisan 2023 tarihleri arasında Shenzhen World Exhibition & Convention Center’da (PR Çin) düzenlenerek sektör temsilcilerini ağırlamaya hazırlanıyor. Bu fuarla Çin, dünya çapında düzenlediği organizasyon ile plastik ve kauçuk endüstrisini parlatacak. Fuara katılan ziyaretçiler, yüksek teknolojilerle karşılaşarak alanındaki uzman kişilerle iş birliği yapma şansına kavuşacak.

Fuar organizatörü Adsale Exhibition Services Ltd. Genel Müdürü Ada Leung, “Geçtiğimiz yıl belirsiz ve öngörülemeyen ortam, fuarın düzenlenmesini zorlaştırdı. Ancak bu yıl fuar, alan açısından yeni bir rekor kırmaya devam edebildi ve toplam 380.000 metrekarelik bir alana sahip oldu. Bu, 2021 fuarına göre %8,6 artış anlamına geliyor. SWECC’nin 18 tüm sergi salonunu ilk kez kullanıyoruz. Bu, sektörün yüksek güven ve beklentilerinin yansımasıdır ve cesaret vericidir. Dünya çapından 3.900’den fazla önde gelen ünlü katılımcı ile fuar yüksek kaliteli gelişme ve ileri imalatın canlı gelişmesi konularında temasları takip edecek, endüstri ile yüksek uçlu imalat, akıllı imalat ve yeşil imalat yönünde el ele vererek ilerleyecektir.” dedi.

Çok sayıda imalat şirketinin yüksek üretim verimliliği, maliyet düşürme, az kirlilik ve düşük enerji tüketimi gibi konularda talepleri bulunuyor. Fuar, 330 çözüm sağlayıcısını bir araya getirerek otomasyon ve robot teknolojisi gibi gelişmiş akıllı üretim çözümlerini sergileyecek. Ayrıca üretim verimliliğini artırmak, üretim süreçlerini optimize etmek ve imalat endüstrisinin dijital dönüşümünü kolaylaştırmak için de projeler yürütecek. 4 gün boyunca katılımcılara büyük faydalar sağlamayı amaçlayan fuarda Chinaplas X CPRJ Plastics Recycling & Circular Economy konferansı da gerçekleşecek. Üst düzey hükümet yetkilileri ve dünya çapındaki endüstri örgütleri, markalar, makine ve malzeme tedarikçileri temsilcileri ilgili politikalar ve endüstri trendleri hakkındaki görüşlerini paylaşmak için davet edilecekler.

Çin’in ekonomik gelişiminde fuar endüstrisi büyük rol oynuyor. Katılımcılar da Chinaplas 2023’e oldukça ilgi gösteriyorlar. 17-20 Nisan 2023 tarihinde gerçekleşecek fuar, katılımcıların beklentisini yükseltiyor.