Volkswagen’in ID.7 Modeli, Akıllı Havalandırma Sistemi ile İlgi Çekiyor

Alman otomobil üreticisi Volkswagen’in piyasaya süreceği ilk elektrikli sedan modeli ID.7, sahip olduğu teknolojilerle dikkat çekiyor. ID.7 modelinde yer alan akıllı havalandırma sistemi, güneşe göre klimayı otomatik olarak ayarlıyor. 

Volkswagen, CES 2023 fuarı kapsamında görücüye çıkardığı ID.7’nin kamuflajlı seri üretim versiyonunun tanıtımını gerçekleştirdi. Tasarımı ve özellikleriyle oldukça dikkat çeken araç, kullanıcıya yeni bir deneyim fırsatı sunuyor.

Volkswagen kullanıcıya birçok özellik sunuyor. Bu özelliklerin başında ise akıllı hava teknolojisi geliyor. Kontağın çalışmasıyla klima devreye giriyor; araç, akıllı havalandırma sistemi sayesinde güneşe göre soğuk ya da sıcak bir ortam sunuyor. Klima sistemini kontrolünü sağlayan 15 inçlik devre bulunuyor. Kullanıcı, asistanla diyalog kurabiliyor; verdiği komutla devreye giren sistem bireysel ihtiyaca yönelik ortam ısısını ayarlıyor. Böylece kullanıcı, teknolojiyi kullanarak araç deneyimini kişiselleştirebiliyor. ID.7’nin camlarında sensörler yer alıyor, bu sensörlerin görevi; ışınlarının geliş açısını algılayarak güneşe direkt maruz kalan tarafı iklimlendirme ile yoğunlaştırmak.

ID.7 hakkında açıklama yapan Volkswagen CEO’su Thomas Schafer, “ID.7, 2026 yılına kadar pazara sunmayı planladığımız on yeni elektrikli modelden birisi olacak. Sedan model, üst düzey teknoloji ve kalite özellikleri taşıyacak. Amacımız, müşterilerimize her segmentte uygun modeller sunmak.” diye konuştu.

ID.7, bu yıl Avrupa ve Çin pazarında yerini alacak, ABD pazarında ise 2024 yılında görülecek. Volkswagen, gelecek dönemlerde elektrikli araç serisini geliştirmeyi hedefliyor.