Pegasus, “Green Check-Yeşil Kontrol Belgesi” Alan İlk Hava Yolu Şirketi Oldu

Pegasus Hava Yolları, Green Check-Yeşil Kontrol Belgesini hava taşımacılığı alanında, genel müdürlük ve uçuş hizmetleri kapsamında alan ilk şirket oldu.

Şirketin resmi açıklamasına göre; Pegasus Hava Yolları, Sürdürülebilirlik Akademisi ve Bureau Veritas iş birliğiyle geliştirilen “Green Check-Yeşil Kontrol Belgesi”ni en üst düzey başarı seviyesi olan altın seviyede almaya hak kazandı. Bu belge, işletmelerin sürdürülebilir iş uygulamalarındaki yeşil taahhütlerini doğrulamak, teşvik etmek ve yeşil dönüşümü hızlandırmak amacıyla veriliyor.

Green Check-Yeşil Kontrol Belgesi almaya hak kazanan şirketler, çevre yönetimi, iş sağlığı ve güvenliği, iletişim ve katılım, müşteri geri bildirim yönetimi, tedarik zinciri ve ortam koşulları ana başlıkları altında, bağımsız bir denetim sonrası bu belgeyi alabiliyor. Belge sahibi şirketler, çevresel etki yönetimi konusunda yaptığı çalışmaları şeffaf bir denetim sürecine açarak, sektörde sürdürülebilir bir rekabet avantajına sahip olmanın yanı sıra artan müşteri memnuniyeti ve kurumsal itibar konularında da bir adım öne çıkıyor.

Belgenin diğer avantajları arasında ise bugünün değerleriyle uyumlaştırma, yeni müşteri kazanma, yeni ürün ve hizmet sunabilme yer alıyor. Denetimleri gerçekleştiren Bureau Veritas, 140’tan fazla ülkede, laboratuvar testlerinden, gözetim ve sertifikasyon hizmetlerine kadar pek çok alanda farklı sektörlerde hizmet veriyor.