TÜBİTAK 28 Yeni Projeyi Destekleyecek

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Programları Başkanlığı tarafından yürütülen programlar kapsamında Karabük Üniversitesi (KBÜ) 28 projede destek alma şansına hak kazandı.

Karabük Üniversitesi, TÜBİTAK tarafından yürütülen “2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Desteği Programı” geneline 27 proje ve “2209-B Üniversite Öğrencileri Sanayiye Yönelik Araştırma Projeleri Destekleme Programı” kapsamında ise 1 projeyle destek almaya hak kazandı. 2209-A ve 2209-B kapsamında yürütülen programlar, üniversitelerde eğitim gören öğrencileri projeler yoluyla araştırma yapmaya yönlendirmeye amaçlıyor.

Bu kapsamda Karabük Üniversitesi öğrenci ve akademisyenleri, 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Desteği Programı kapsamında geliştirilen Mühendislik Fakültesinden 12, Sağlık Bilimleri Fakültesinden 10, Teknoloji Fakültesinden 4 ve Orman Fakültesinden 1 olmak üzere 27 proje ile 2209-B Üniversite Öğrencileri Sanayiye Yönelik Araştırma Projeleri Destekleme Programı kapsamında geliştirdiği Mühendislik Fakültesinden 1 proje TÜBİTAK tarafından desteklenecek.