Smartlink’ten Sanayiye Akıllı Öneriler

Atlas Copco Kompresör Tekniği Endüstri 4.0 teknolojisini kullanarak geliştirdiği SmartLink veri izleme sistemiyle sektörün gelişimine katkı sağlamaya devam ediyor.

Atlas Copco Kompresör Tekniği tüm sektörlerde sürdürülebilir verimliliği artırmayı amaçlayarak yenilikler sunuyor. Zorlu koşullara uygun ve dayanıklı ürünlerin yanı sıra satış sonrası hizmetleriyle dşkkat çeken Atlas Copco’nun SmartLink veri izleme sistemi, kompresörlerin uzaktan takibini sağlıyor.

Beklenmeyen Durumlara Proaktif Çözümler

SmartLink uzaktan veri izleme sistemi bir sorun çıktığında proaktif çözümler anında üretilebilmesine olanak tanıyor. Beklenmeyen durumlarda tanımlandığı kişiye mesaj atabilen SmartLink teknolojisi sayesinde ekipmanların periyodik bakımları, arıza yaşanmadan önce planlanabiliyor. Sistem aynı zamanda enerji sarfiyatını da azaltıyor. SmartLink uygulaması ile kompresörlerin bakım zamanları, arıza bildirimleri, yükte ve boşta çalışma oranları, enerji sarfiyatları ve istenen tüm parametreler sınıflandırılıp rapor olarak sunabiliyor.

Kompresörde Küresel Bağlantı

SmartLink sisteminin en dikkat çekici yanlarından biri200 binden fazla kompresörün durumunun küresel bağlantıyla önleyici bakım kapsamında sürekli olarak izlenebilmesini ağlaması. Sistemde, kompresörlerin bakım zamanları ve çalışma saatleri kullanıcıya sunuluyor. Zamanında yapılan bakımlar ürün ömrünü uzatıyor.

Kompresör Tekniği Servis Bölüm Müdürü V. Özgün Şenol, “İhtiyacı anlayıp ona göre çözüm üretmek çok önemli. Herhangi bir Atlas Copco kullanıcısının basınçlı hava tüketim maliyetini iki tuşa basarak herhangi bir anda, herhangi bir süreçte görüntüleme ve bunun sonucunda en uygun çözümü sunma ya da var olan sistem için herhangi bir iyileştirme önerme konusunda çok ciddi bir avantaj ve güç sağlıyor. Atlas Copco Kompresör Tekniği olarak teknolojilerimizi ve uzmanlığımızı müşterilerimizle paylaşmaya; hem onlara hem de ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam edeceğiz“ diye konuşuyor.

Akıllı Algoritmalarla Performans Artıyor

Uzaktan arıza teşhisi yapabilen SmartLink, sapmaları erken aşamada tespit etmeyi ve düzeltmeyi de mümkün kılıyor. Akıllı algoritmalara ve profesyonel analizlere dayalı proaktif sorun giderme sayesinde ise basınçlı hava sisteminin performansı en üst seviyede tutuluyor.