Milliken, K 2022’de

19-26 Ekim tarihlerinde Düsseldorf’ta düzenlenen bu yılki K 2022 ticaret fuarında, dünya çapında 70’ten fazla lokasyona sahip çeşitlendirilmiş küresel bir üretici olan Milliken & Company, şirketin 2025 Sürdürülebilirlik programının bir parçası olan kimya yoluyla döngüsel ekonomiyi ilerletmek için yeni önlemleri sergileyecek.

Ek olarak, Milliken, patentli teknolojisi geri dönüştürülmüş polipropilen benzeri malzemeye dönüştüren PureCycle Technologies ile devam eden ortaklığı da dahil olmak üzere, K Show boyunca sergilenecek amaçlı iş birliklerinde 30’dan fazla ortakla ortaklık kuruyor.

Milliken Kimya Bölümü Başkanı Cindy Boiter, “Milliken’de daha iyi bir dünya inşa eden katkı maddeleri geliştirmek için güvenilir ortaklarımızla yakın bir şekilde çalışıyoruz” dedi.

“Birlikte, müşterilerimizin karşılaştığı zorlukları çözüyoruz. Plastikleri daha yeniden kullanılabilir, daha geri dönüştürülebilir ve daha verimli hale getirmek için değer zinciri boyunca pek çok kişiyle ortaklık kuruyor ve çalışıyoruz” asıl hedeflerini dile getirmiş bulunmaktadır Plastik Katkı Maddeleri Küresel Başkan Yardımcısı Wim Van De Velde.

K Show’da Salon 6’daki Stand A27’de neler sergileneceğine dair bir bakış: 

Polipropilen (PP) için bir temizleyici olan Millad® NX 8000 ECO, netliği artırarak daha hızlı üretim oranlarına ve daha düşük enerji tüketimine olanak tanır. Bu ürün, şeffaf PP plastik kalıplı parçaların üretimi için orta düzeyde enerji tasarrufu için Underwriters Laboratories (UL) tarafından onaylanmıştır.

DeltaMax, geri dönüştürülmüş PP için performans ayarlama aracı. Bu ürün, geri dönüştürülmüş malzemelerin genel performansını iyileştirmek için akışkanlığı, darbe direncini ve sertliği dengeleme yeteneğinde benzersizdir

Darbeli Kopolimer Saf Polipropilen (ICP) için DeltaMax Performans Değiştirici, reçine üreticilerinin ICP reçinelerinin özelliklerini daha etkin bir şekilde dengelemelerini sağlarken, onlara işleme verimliliğini optimize etme yeteneği verir. DeltaMax ayrıca makineyi daha hızlı çevrim süreleri veya daha düşük sıcaklıklarda çalıştırarak dönüştürücünün enerjiyi azaltmasına yardımcı olur.

DeltaFlow Viscosizer, ekstrüzyon ve enjeksiyonlu kalıplama prosesleri için geri dönüştürülmüş polipropilenin (rPP) erime indeksini artırarak PP geri dönüştürücülerine yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmış katı bir konsantredir. • PP için performans katkısı Hyperform HPN, enerji tüketimini azaltırken sertlik ve darbe direnci arasında daha iyi bir özellik dengesi sağlar. Bu ürün, ince duvarlı enjeksiyon kalıplı PP ambalaj ve benzeri PP uygulamalarının üretimi için bir çekirdekleştirici madde olarak kullanıldığında %5 enerji tasarrufu için UL onaylıdır.

UltraGuard çözümleri, malzeme kullanımını ve parça ağırlığını azaltırken, polietilenin (PE) bariyer özelliklerini iyileştirerek tasarımcıların daha fazla tek malzemeli ürünler oluşturmasına olanak tanır ve böylece geri dönüşümü artırır.

Azaltın, Yeniden Kullanın, Geri Dönüştürün, Değiştirin

Milliken’in ürünlerinin çoğu, sürdürülebilirlik faydaları sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır. Bu nitelikler şunları içerir: azaltılmış enerji tüketimi ve hafiflik, daha iyi yeniden kullanım potansiyeli, geri dönüştürülmüş içeriğin artan net kullanımı, iyileştirilmiş geri dönüşüm ve geri dönüştürülebilirlik ve daha az sürdürülebilir reçinelerin değiştirilmesi.

Milliken geleceğe odaklıdır ve tüm endüstrinin döngüselliği ilerletmesini ve geri dönüştürülen plastik yüzdesini artırmasını sağlayacak çözümlerin bir parçası olmaktan gurur duyar. Bu amaçla şirket, Plastik Atıkları Sonlandırma İttifakı, Geri Dönüşüm Ortaklığı, Plastik Geri Dönüştürücüler Derneği, atık plastiklerin dijital filigranlar aracılığıyla ayrıştırılmasını iyileştirmeye yönelik HolyGrail projesi ve birkaç isim vermek gerekirse, ambalaj için RecyClass geri dönüştürülmüş içerik sertifikasyon programıdır.