Krauss Maffei K 2022’de: Döngüsel Ekonomiye İki Yenilik Stantta Canlı Yayında

KraussMaffei K 2022'de: Two…

Son ürünün rengi artık modern marka çalışmasının önemli bir yönü haline geldi. KraussMaffei’nin ColorAdjust ürünü sayesinde, farklı renklerdeki girdi ürünlerindeki renk varyasyonları geçmişte kaldı. Bu yenilikçi sistem, hassas ve tekrarlanabilir renkler sağlamak için bir renk ölçüm cihazını fotospektrometre teknolojisi ve makine kontrolü ile birleştiriyor.

Ziyaretçiler tam otomatik renk düzeltme işlemini Salon 15’teki C 24 – D 24 numaralı K fuar standında görebilir. Stanttaki CircularEconomy (Döngüsel Ekonomi) prosesinde, çift vidalı bir ekstrüder, parçalanmış tıbbi kapakları elyaf takviyeli, renk açısından hassas bir geri dönüşüm malzemesine dönüştürüyor. KraussMaffei tarafından geliştirilen ColorAdjust çözümü, piyasada türünün ilk örneği.

Sadece renk değişimlerinin temassız izlenmesi için değil, aynı zamanda hassas renk ayar noktasını doğrudan ayarlayarak küçük sapmaları bile telafi etmek için tasarlandı. Bu, bileşik işleyicilere farklı renk spektrumuna sahip giriş malzemelerini işlerken dahi yüksek tekrarlanabilirlik sağlıyor. Renk ayar noktası, bir duraklamadan sonra bileşik oluşturma işlemi başlatılırken ve renk değişiklikleri durumunda hızlı bir şekilde elde ediliyor.

ColorAdjust, başlangıç hurdalarının ve daha sonra bertaraf edilecek ıskarta malzemenin bu şekilde en aza indirildiği gerçeğinden hareketle, geri kazanım malzemesinin sürdürülebilir ve yüksek verimli bir şekilde üretilmesini sağlıyor. Bu, zaman ve paranın yanında, her şeyden önce değerli hammaddelerden tasarruf sağlayacak.

Birleştirme sırasında tam otomatik renk düzeltme İle sürdürülebilir üretim

KraussMaffei’nin ColorAdjust sistemi iki üniteden oluşur: Bir spektral fotometre, vibrasuyon şutundaki soğutulmuş geri kazanılmış peletlerin rengini belirler ve ilgili sonuçları makine kontrol sistemine iletir. Bu değerler, en az dört renk ve dört ölçüm cihazı ile donatılmış renk ölçüm ünitesini kontrol etmek için kullanılır. Talep üzerine sistem, insan gözünün ayırt edebileceği tüm renk spektrumunu esnek bir şekilde kapsayacak şekilde altı renge genişletilebilir. Renk genellikle masterbatch (hammadde boyası) ya da sıvı formda eklenebilir. ColorAdjust sistemi, herhangi bir operatör müdahalesi olmadan renkleri tamamen otomatik olarak ayarlar. İkiz ift vidalı ekstrüder kontrol sistemine entegrasyonu sayesinde, merkezi kontrol panelinden kolayca çalıştırılabilir.

photo2-20220727-pm-ext-coloradjust
KraussMaffei’nin ColorAdjust sistemi, birleştirme sırasında küçük renk değişikliklerini bile otomatik olarak izler ve düzeltir

İnsülin kalem kapaklarından otomotiv kapı modüllerine kadar: Döngüsel Ekonomiyi İlk elden takip edin

Duesseldorf’taki KraussMaffei standında, ilgilenen ziyaretçiler tüm malzeme döngüsünü canlı olarak izleyebilir: Üretim sürecinde kullanılan işlenmemiş polipropilen malzemeden yeniden birleştirme yoluyla nihai geri kazanılmış malzemeye kadar. 96 katlı bir aletle donatılmış PX 200-1400 enjeksiyon kalıplama makinesi, PP’den insülin kalem kapakları üretir. Sonraki değirmende, bu kapaklar daha sonra öğütülmek üzere parçalanır. Elde edilen geri kazanılmış malzeme, uygun taşıma sistemleri ile 44 D işleme bölümü uzunluğuna sahip UltraGlide versiyonundaki ZE 28 BluePower çift vidalı ekstrüdere aktarılır. UltraGlide özelliği sayesinde vidalar temizlik amacıyla işleme bölümünden otomatik olarak çıkarılabilirken, vida hacmi ile tork arasındaki ideal orana sahip ekstrüder, optimum eriyik homojenizasyonu ve renk dağılımı sağlar. Örneğin otomotiv endüstrisindeki uygulamalar için gerekli olan cam elyaflar ve katkı maddeleri, ilave gravimetrik ağırlık kaybı besleyicileri aracılığıyla dahil edilebilir.

photo1-20220727-pm-ext-coloradjust
Foto-spektrometre teknolojisine dayalı bir renk ölçüm cihazını makine kontrol sistemi ile birleştiren yenilikçi ColorAdjust sistemi, hassas ve tekrarlanabilir renkler sağlar.

KraussMaffei, K 2022
Salon 15, stand C15/C24-D24’te