Hammadde Stoklama Siloları

Günümüzde Plastik Endüstrisinde hammaddelerin az yer kaplayarak daha  güvenilir, ekonomik ve daha uygun şartlarda saklanıp korunması Hammadde  Stoklama Silo Sistemleri ile sağlanmaktadır. 4 metre veya daha yüksek bir  alanınız var ve insan boyunun üstünü verimli olarak kullanamıyorsanız Hammadde Stoklama Siloları ile bu alanı en verimli şekilde kullanarak %80’e yakın  alan tasarrufu sağlayabilirsiniz.  

Modüler Hammadde Stoklama  Silolarının Avantajları; 

1. %80 Alan Tasarrufu: İşletme içinde veya dışında 4-6 veya 9 m² alanınız varsa ve insan boyunun üstünü verimli kullanamıyorsanız 2000×2000, 2500×2500, 3000×3000 taban alanlı Kare Modüler Hammadde Stoklama Siloları ile bu alanları en verimli şekilde değerlendirerek 10m3 86 m³ arasında hacim oluşturarak depolama kapasitenizi arttırabilirsiniz. (Örnek: 6 adet euro palet üzerinde hammadde stoklanan alana Modüler Silo kullanarak yaklaşık 50 ton hammadde stoklayıp, farkında olmadan kaybettiğiniz alanı geri kazanabilirsiniz. Bu şekilde %80 alan kazanarak minimum alanda maksimum depolama yaparak alan tasarrufu sağlayıp, işletme içinde ortaya çıkan yeni alanları imalata kazandırabilirsiniz.)

2. Düşük Yatırım Maliyeti: Modüler Hammadde Stokla ma Siloları; kullanılacak çelik malzeme ve kaplama yöntemine göre korozyona karşı uzun ömürlü ve düşük yatırım maliyeti nedeniyle ekonomik olarak en uygun depolama yöntemidir.

3. Düşük Nakliye Bedeli: Siloyu meydana getiren parçalar tamamen modüler ve civatalı konstrüksiyondan oluşturulduğu için düşük nakliye hacmi ile palet üzerinde sevk edilerek ekonomik nakliye bedeli avantajı sağlanmaktadır.

4. Korozyona karşı uzun ömürlü: Sıcak daldırma galvaniz ve Magnelis® kaplama yöntemleri ile çelik yüzeylerinde paslanmaya karşı ekonomik ve uzun ömürlü koruma sağlanmaktadır. 5. Hızlı ve Kolay Montaj-Demontaj: Tercih edilen iç veya dış ortamlara, platformlar üzerine veya mevcut binalarda istenilen alanlara montajı yapılabilir. Palet üzerinde demonte halde olan malzemeler dar yerlerden, kapı ve koridorlardan parçalar halinde kolaylıkla taşınarak kurulacağı alanda kolay ve pratik montajı yapılır. İstenildiğinde rahatlıkla demonte edilerek başka bir alana taşınabilir.

5. Hızlı ve Kolay Montaj-Demontaj: Tercih edilen iç veya  dış ortamlara, platformlar üzerine veya mevcut binalarda  istenilen alanlara montajı yapılabilir. Palet üzerinde  demonte halde olan malzemeler dar yerlerden, kapı ve  koridorlardan parçalar halinde kolaylıkla taşınarak  kurulacağı alanda kolay ve pratik montajı yapılır.  İstenildiğinde rahatlıkla demonte edilerek başka bir  alana taşınabilir. 

Çok Akışlı  

6. Merkezi Otomatik Hammadde Besleme Sistemi “Hammadde Stoklama Siloları” ile “Merkezi Otomatik  Hammadde Besleme Sistemini” entegre ederek  istediğiniz hammaddeyi, istediğiniz noktaya, saniyeler  içinde hiç yorulmadan tek bir tuşla otomatik olarak  taşınmasını sağlayabilirsiniz. Bu şekilde elleçleme ve  forklift hareketi olmadan hammadde transferlerini  kolaylaştırıp gelecekte Endüstri 4.0 a kolay entegre  olmak için altyapı hazırlıklarına başlamış olursunuz. 

7. Kritik Stok Uyarısı: Hammadde stoklamada kritik stok  seviyelerini görerek ihtiyacınız olan hammaddeyi  zamanında tedarik edebilirsiniz. Silo içindeki malzeme  miktarları anlık olarak istediğiniz yerde görüntülenir ve  kritik stok uyarıları alarak hammadde stok yönetimini  daha etkin bir şekilde yapmış olursunuz.  

8. Yetkili Personel ile Operasyonel Verimlilik: Kapalı  bir ortamda stoklanmış hammaddelere, sadece sizin  yetkilendirdiğiniz operatörlerin ulaşması sağlanabilir  Personelin eğitim ve adaptasyon süreleri kısalır müşteri ye hatalı ürün teslim oranları düşer, karmaşık montaj  talimatlarının okunması gerekliliğini ortadan kaldırır.  

9. Hammadde Kaybını Önleme ve Estetik Görünüm:  Palet, torba veya big-bag halinde geçici olarak stoklanan  hammaddelerin işletme içinde veya dışında yerlere  dökülerek meydana gelen ekonomik kayıplar engellenir  Modüler Hammadde Stoklama Sistemleri ile işletme  içinde veya dışında estetik, düzenli ve endüstriye uygun  görünüm kazandırabilirsiniz. 

 10. İş Güvenliği: İşletme içinde veya dışında zemine  dökülen hammaddelerin ve üst üste istiflenen paletlerin  oluşturduğu riskleri ortadan kaldırılarak İş Güvenliği  standartlarını en üst seviyeye çıkararak sağlıklı ve rahat  bir çalışma ortamı oluşturabilirsiniz.