Yerli Girişim, Japan Post Capital’den Yatırım Aldı

Otonom teslimat robotları geliştiren yerli girişim Delivers AI, fintech şirketlerine yaptığı yatırımlarla bilinen Japan Post Capital‘den yatırım aldı.

Finansal detayları basınla paylaşılmayan yatırıma ilişkin açıklamada bulunan Delivers AI’ın Kurucu Ortağı ve CEO’su Ali Kutay Yaralı, Japan Post Capital tarafından yapılan yatırım, Japonya’daki son kilometre teslimat altyapısını geliştirecek ve kullanıcılar siparişlerini yakında otonom mobilite platformumuz tarafından teslim alabilecek” ifadelerini kullandı.

Delivers AI’ın Kurucu Ortağı ve CTO’su Oral Yiğitkuş ise yeni yatırımın Japonya’daki otonom teslimat hizmetlerinin yaygınlaşması için bir katalizör görevi göreceğine inandıklarını belirtti.

https://www.youtube.com/watch?v=fy_XuhsXWw0

Eş zamanlı lokalizasyon ve navigasyon yanında yapay zekâ teknolojisinden da yararlanan yerli girişim alışveriş merkezleri, havaalanları, iş parkları ve fabrikalar gibi trafiği yoğun kısa mesafelerde teslimatlar yapıyor. Gelişmiş otonom sürüş teknolojilerine sahip olan robotlar hem iç hem de dış mekânlarda hizmet sağlıyor.

author avatar
Ezgi Aydoğanoğlu