Xiaomi, Yapay Zeka Destekli Masaj Koltuğu Çıkardı

Xiaomi, ürün yelpazesine yapay zeka destekli bir masaj koltuğu ekledi. Mijia Akıllı Masaj Koltuğu, vücuda hangi basıncın uygulanması gerektiğini belirleyebilme yeteneğine sahip.

Çinli teknoloji devi Xiaomi, harika özelliklere sahip bir masaj koltuğunu piyasaya sürdü. Mijia Akıllı Masaj Koltuğu adını taşıyan bu ürün, 6.999 yuan (960 dolar) gibi bir fiyat etiketine sahip. Yapay zeka desteği sayesinde, vücuda nasıl bir basınç uygulanması gerektiğini belirleyebiliyor.

Sezgisel kontrollere sahip masaj koltuğu, gelişmiş basınç algılama teknolojisi sayesinde kullanıcının vücudunun haritasını çıkararak masajın doğru noktalara uygulanmasını sağlıyor. Ayrıca altı farklı masaj tekniği, yoğurma ve shiatsu da dahil olmak üzere, farklı yoğunluk ve hız seviyeleriyle sunuluyor.

Dört El Masajı da Sunuyor

Mijia Akıllı Masaj Koltuğu, dört el masajını simüle etme özelliğine de sahip. Bunun yanı sıra, Xiao AI asistanı aracılığıyla sesli komutları destekliyor. Koltuğu uzaktan kumanda ile kontrol etmenin yanı sıra, Xiaomi uygulaması üzerinden de kontrol edebilirsiniz.

Ürünün entegre güvenlik özellikleri arasında çocuk kilidi ve acil durdurma düğmesi bulunuyor. Diğer donanımlar ise 3D surround Bluetooth hoparlör ve 18W USB-C bağlantı noktası olarak sıralanabilir. Koltuk şu anda yalnızca kahverengi renk seçeneğine sahip.