Vestel’e “Düşük Karbon Kahramanı” Ödülü

Vestel‘in “Eko-tasarım ambalaj çözümleri ile sürdürülebilir paketleme” projesi İstanbul Karbon Zirvesi’nde ödülün sahibi oldu.

Vestel, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ana desteğinde, Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D) tarafından “İklim Değişikliği Kaynaklı Riskler, Fırsatlar ve Karbon Ticareti” temasıyla düzenlenen 9. İstanbul Karbon Zirvesi’nde yeni paketleme tasarımıyla “Eko-tasarım ambalaj çözümleri ile sürdürülebilir paketleme” projesiyle “Düşük Karbon Kahramanı” ödülüne layık görüldü.

Sürdürülebilir ve ekosisteme saygılı üretim yöntemlerinin yanı sıra geliştirdiği teknolojilerle doğal kaynaklar üzerindeki baskının azaltılmasına da katkıda bulunan Vestel, bu kapsamda doğal kaynakların korunması, karbon emisyonlarının azaltımı, atıkların azaltılması ve döngüsel ekonomiye katkı sağlayan çevre dostu ürünlerin geliştirilmesi gibi alanlara katkı sağlayan yenilikçi AR-GE çalışmalarını hayata geçiriyor.

Çevre odaklı faaliyetlerine tüketicileri de dahil etmek için projeler geliştiren Vestel, müşterilerinin karbon ayak izlerini azaltmalarına destek amacıyla ürünlerinde ve kullandığı ambalajlarda, karbon emisyonu yüksek hammaddeler yerine daha çevreci hammaddeler kullanarak karbon ayak izini azaltıyor.