Trendyol, Anlamlı Bir Sosyal Sorumluluk Projesine İmza Attı

Trendyol, 27 Şubat Dünya Sivil Toplum Kuruluşları Günü’nü kutlamak adına Sepette İyilik” projesini hayata geçiriyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre; uluslararası özel günler takvimine işlenen ve 2014’ten bu yana her yıl 27 Şubat’ta kutlanan Dünya Sivil Toplum Kuruluşları Günü bu yıl “Sürdürülebilir Bir Gelecek İnşa Etmek” temasıyla gerçekleştirilecek. Trendyol, bu yıl 27 Şubat’ı sivil topluma destek olma misyonuyla 2020’de başlattığı “Sepette İyilik” projesinin “Sürdürülebilir Gelecek” hedefine yönelik katkılarına dikkati çekerek kutluyor.

Proje, STK’lara e-ticaret platformunda özel alan açıp görünürlük sağlamak ve böylelikle kaynaklarını artırmalarına destek olmak üzere hayata geçirildi. Bu sayede Türkiye’nin dört bir yanında faaliyet gösteren STK’lar, tercihlerine göre ürün veya dijital destek kartı satışıyla daha fazla bireysel destekçiye ulaşabiliyor. Elde edilen gelirin tamamı, hiçbir kesinti olmaksızın STK’lara aktarılıyor. Proje kapsamında Trendyol, STK’lara aynı zamanda e-ticaret alanında eğitim, teknoloji ve operasyon desteği sunuyor.

Trendyol, Sivil Topluma Destek Oluyor

Marka, eğitimden sanata, kadınların iş hayatına katılımından sivil topluma kadar pek çok farklı alanda topluma katkı sağlamak üzere projeler geliştiriyor. Bu STK’lar arasında toplumsal cinsiyet eşitliğinden girişimciliğe uzanan kapsamlı bir yelpazede sosyal fayda sunan Türk Eğitim Vakfı, Tohum Otizm, Yeşilay, TOÇEV, Sosyalben, AHBAP, AKUT, Mor Çatı gibi pek çok STK bulunuyor.

Trendyol Kurumsal İletişim Direktörü İrem Poyraz, “Sepette İyilik” platformunun, sivil toplumun gücünü teknolojiyle birleştirerek sosyal fayda sağlama misyonlarını temsil ettiklerini belirtti. Müşterilerinin ve sivil toplum kuruluşlarının bu hareketin bir parçası olmasının, toplumsal dayanışmanın gücünü bir kez daha ortaya koyduğunu vurgulayan Poyraz, “Trendyol olarak, sürdürülebilir bir gelecek için işbirliği içinde hareket etmenin önemini kanıtlayan ‘Sepette İyilik’ projesinin ulaştığı başarıyı daha da büyütmeyi hedefliyoruz. Dünya Sivil Toplum Kuruluşları Günü’nü kutlarken bu vesileyle herkesi bir kez daha Sepette İyilik ile sivil topluma destek olmaya davet ediyoruz.” dedi.

“Sepette İyilik” hareketinin özel sektör ve sivil toplum işbirliğine dair başarılı bir örnek sunduğunu vurgulayan Poyraz, açıklamasını şu sözlerle tamamladı: “Yeni projelerimizle de STK’larımıza sağladığımız faydayı daha da artırmayı hedefliyoruz. ‘Sepette İyilik’ platformunun 4’üncü yıldönümüne yaklaşırken, bu platformda yer alan kurumlara yarattığımız pozitif etkiyi gördükçe, daha fazla STK’nın aramıza katılmasını arzu ediyoruz. Hep birlikte, daha sürdürülebilir ve adil bir dünya için çalışmaya devam edeceğiz.”