The Body Shop’un Türkiye’deki İlk Yeniden Dolum İstasyonu İstanbul İstinye Park’ta Açıldı

Kurulduğu günden bu yana insanları, hayvanları ve dünyayı düşünerek çalışan The Body Shop, geliştirdiği çevre dostu projeleriyle faaliyetlerine devam ediyor

The Body Shop’un Türkiye’deki ilk yeniden dolum istasyonu İstanbul İstinye Park’ta açıldı

The Body Shop, projesi ile kişisel bakım sektöründe devrim başlatmaya hazır. Markanın plastik atık tüketimini azaltmaya yönelik uygulamaya koyduğu “yeniden dolum istasyonları”, ilk defa İstanbul İstinye Park mağazasında kullanıcılarla buluşacak.

Yeniden doldurun, yeniden kullanın ve geri dönüştürün

The Body Shop’un bu öncü projesi, aslında kurucusu Anita Roddick tarafından 45 yıl önce geliştirilmeye başladı. 1976 yılında Brighton’da ilk mağazasını açan Roddick, müşterilerinin şişelerini yeniden doldurup kullanmasına öncülük etmişti. “Yeniden doldurun, yeniden kullanın ve geri dönüştürün” projesi, 45 yıl sonra yeniden hayata geçirildi.

İkinci Dünya Savaşı sırasında, annesinin her şeyi yeniden kullanarak dönüştürdüğünü ve böylelikle geri dönüşümün sihrini keşfettiğini belirten The Body Shop’un Kurucusu Anita Roddick’in “Yeniden doldurabilecekken neden bir kabı boşa harcıyor ya da neden kullanacağımızdan daha fazlasını satın alıyoruz?” mottosu, markanın çevresel aktivizminin temelini oluşturuyor.

Gereksiz tüketimi ortadan kaldırmayı hedefleyen proje

2021 yılının Nisan ayından itibaren dünya çapında 400 mağazada yeniden dolum istasyonları ile hizmet veren The Body Shop, duş jeli ve şampuan çeşitlerinde sevilen ürünlerini, yeniden kullanılabilir alüminyum şişelerle satışa sunuyor. Gereksiz atık üretimini ortadan kaldırmayı hedefleyen proje ile kullanıcılar, doldurdukları üründen de fiyat avantajı sağlayarak ekstra 50 ml bedava dolum yapacak.

“Birlikte atılan her bir küçük adım, büyük bir fark yaratabilir”

Kozmetik sektörü tarafından her yıl üretilen milyarlarca ambalaj parçası ve plastik, okyanuslarımızı kirletmeyi sürdürüyor. Gitgide daha tehlikeli bir hal alan bu duruma el atmak adına, cesur ve geri dönüşümü olan hamleler yapmak ise bizim elimizde. “Birlikte atılan her bir küçük adım, büyük bir fark yaratabilir” mottosuyla hizmet veren The Body Shop çevreye, geleceğe ve hatta dünyaya duyarlılığı olan herkesi, İstanbul İstinye Park mağazasındaki dolum istasyonlarına davet ediyor.

KAYNAKÇA

1.The Brand Planet

author avatar
Gülfize Topaloğlu