Teknopark İstanbul ile TEB’den İş Birliği

Teknopark İstanbul, finansal teknoloji alanındaki boşluğu doldurma hedefiyle TEB ile ilk birliğini gerçekleştirdi.

Teknopark İstanbul, Türkiye’nin ikinci tematik alan odaklı uydu kuluçka merkezi Cube Ümraniye ile büyüme hedefleri doğrultusunda TEB ile ilk iş birliğine imza attı. İstanbul Finans Merkezi’ne olan yakınlığıyla finansal teknoloji alanındaki girişimleri ve projeleri geliştirmek için önemli destekler sağlayan Cube Ümraniye, TEB iş birliği ile daha fazla yenilikçi fikre açık hale gelecek. Finansal girişimlerin merkezi olan Cube Ümraniye’de gerçekleşen imza törenine Teknopark İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Şahin Gök ve TEB KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Ali Gökhan Cengiz katıldı.

Teknopark İstanbul ile TEB arasındaki stratejik iş birliği, bilgi, deneyim, altyapı ve yetenek havuzlarının karşılıklı kullanımını esas alıyor. Bu sayede sürekli gelişen bir iş ortaklığı modeli oluşturularak karşılıklı büyüme sağlanması amaçlanıyor. İş birliği kapsamında TEB, Cube Ümraniye’nin sunduğu hizmetlerden faydalanacak. Aynı zamanda açık inovasyon programı aracılığıyla sektöre öncülük edebilecek yenilikçi finansal teknolojiler alanındaki iş fikirlerine ve girişimcilere erişebilecek.

“Hayalleri Olan Gençlerin ve Girişimcilerin İşlerini Kolaylaştıracağız”

Teknopark İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Prof. Dr. M. Şahin Gök, “TEB’in sadece bankacılık sektöründe değil, tüm sektörlerde öne çıkan inovasyon konusundaki destekleriyle birleşerek gerçekleştirdiğimiz güç birliği, Cube Ümraniye’nin finansal teknoloji alanındaki girişim ve projeler üzerinde kısa sürede etkisini hissettirmiştir. Bu iş birliğiyle ülkemiz adına ufuk açan sonuçlar elde edeceğimize inanıyorum. Cube Ümraniye, benzer stratejik iş birlikleri gerçekleştirerek finans sektörünün büyüme ivmesine katkı sağlayacak. Türkiye’nin derin teknoloji merkezi olarak, Teknopark İstanbul olarak, ülkemizin gücüne güç katacak gençlere ve hayallerinin peşinde koşan azimli girişimcilere destek vermeye devam ederek onların işlerini kolaylaştırmaya devam edeceğiz.” değerlendirmesini yaptı.

TEB KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Ali Gökhan Cengiz ise şunları söyledi: “TEB olarak, 2013 yılında hayata geçirdiğimiz TEB Girişim Bankacılığı ile Türkiye’nin dört bir yanındaki inovatif iş fikirlerini ekonomiye kazandırmak ve girişimcilik ekosistemini geliştirmek amacıyla çalışmalar yapıyoruz. On yıldır ekosistemin bir parçası olmaktan ve ekosistemin diğer paydaşlarıyla birlikte girişimciliğin desteklenmesine katkıda bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. Teknopark İstanbul ile iş birliğimiz kapsamında Cube Ümraniye’de finansal teknolojiler alanındaki girişimlere ve projelerin geliştirilmesine destek sağlamak üzere çalışacağız. TEB Girişim Bankacılığı olarak teknolojik firmalara sağladığımız finansal ürün ve hizmetlerimizle de girişimcilerimizin yanında olacağız.”

İstanbul Finans Merkezi’nin Kalbinde Yer Alıyor

İstanbul Finans Merkezi’nin merkezinde bulunan Cube Ümraniye, konumu itibariyle; girişimciler ve girişimci adayları için modern çalışma alanları, eğitimler ve etkinlikler, mentorluk hizmetleri, akademik ve teknik danışmanlık, teknoloji ve girişim analizleri, yatırımcı ve iş birliği fırsatları, veri tabanlarına erişim imkanları, finans alanında uzman partner firmalarla iş birlikleri, TTO (Teknoloji Transfer Ofisi) destekleri ve teknopark vergi avantajları gibi birçok olanak sunmaktadır.