Sürdürülebilirlik Alanında Büyük Yatırım!

CW Enerji ve Uzunlar İplik, sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunmak amacıyla 9,5 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladı.

CW Enerji ve Uzunlar İplik, sürdürülebilirlik için dünyaya katkı sağlamak amacıyla 9,5 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladı. Şirketin yaptığı açıklamaya göre, CW Enerji, yenilenebilir enerji alanında yürüttüğü çalışmalara yeni anlaşmalar eklemeye devam ediyor. Bu bağlamda, şirket tarafından geliştirilmekte olan arazi tipi 10 bin 360 kilovat kapasiteli güneş enerjisi santralinin, 9,5 milyon dolar bedelle Uzunlar İplik Kumaş Çamaşır İmalat Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi ile imzalanan bir sözleşme ile satışı gerçekleşti.

Temiz Bir Gelecek İçin Desteğe Devam

CW Enerji Üst Yöneticisi Volkan Yılmaz, açıklamada görüşlerine yer vererek her iş birliğiyle sektöre katkı sağladıklarını belirtti. Yılmaz, “Sektörümüzde güçlü iş birliklerine imza atarak daha sürdürülebilir bir dünyaya da katkı sağlıyoruz. Temiz bir geleceği destekleme ve geleceğe daha yaşanabilir bir dünya bırakma hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hayata geçirdiğimiz projelerimiz ve yaptığımız iş birliklerimiz ile de hedeflerimiz doğrultusunda yol alıyoruz” ifadelerini kullandı.

Yılmaz, teknolojinin tüm olanaklarını en iyi şekilde kullanarak, verimliliği ve tasarrufu her alanda yaygınlaştırmak adına attıkları adımlara vurgu yaparak, gelecek nesillere katkı sağlamak, topluma değer katmak ve temiz bir gelecek inşa etmek için sorumluluk almaya devam edeceklerini bildirdi.

Ülke ekonomisine de katkı sağladıklarını belirten Yılmaz, sözleşme kapsamında söz konusu santralin 2024’ün sonuna kadar tamamlanmasının planlandığını kaydetti.