Sabancı, Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülü’nü Aldı

Sabancı Holding, Sabancı Cumhuriyet Seferberliği projesiyle 2023 Uluslararası Kurumsal Sosyal Sorumluluk Mükemmeliyet Altın Ödülü‘ne layık görüldü.

Şirket, bu projeyi 2021 yılında başlatmış ve iki yıl içinde Türkiye’nin en geniş katılımlı sosyal sorumluluk hareketine dönüştürmüştür.

Sabancı Holding’in ödülü, Londra’nın tarihi St. Paul Katedrali’nde gerçekleştirilen bir törenle Sabancı Holding Kurumsal Marka Yönetimi ve İletişim Bölüm Başkanı Pelin Erkıralp‘e verildi.

Dünya genelinde 500‘ün üzerinde proje değerlendirildiği etkinlikte ödül alan Sabancı Holding, aynı zamanda The Green Organization tarafından Kurumsal Sosyal Sorumluluk Dünya Lideri unvanına layık görüldü. Sabancı Holding, bu çerçevede Türkiye’yi temsil etmek üzere gelecek yıl Brezilya’da düzenlenecek olan The Green World Awards‘ta (Yeşil Dünya Ödülleri) yer alma hakkını elde etti.

Sabancı, sosyal sorumluluğu projeleriyle gerçekleştiriyor

Pelin Erkıralp, Sabancı’nın kurumsal sosyal sorumluluk alanında da öncü ve örnek olma vizyonunu sergilemekten büyük mutluluk duyduklarını belirtti. Erkıralp, açıklamasını şu sözlerle sürdürdü:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını kutladığımız bu anlamlı senede, uluslararası camiada böyle bir ödüle layık görülmek bizler için büyük bir gurur ve mutluluk kaynağı. Bu proje, sadece bizim sosyal vizyonumuzun, insan ve toplum odaklı bakış açımızın bir göstergesi değil, bunun ötesinde Sabancı’nın Cumhuriyet’e ve Atatürk değerlerine olan bağlılığının simgesi. Sabancı Topluluğu olarak, önümüzdeki dönemde de Cumhuriyet’i sahada çalışarak yüceltmeye; ülkemizin toplumsal kalkınmasına öncülük etmeye devam edeceğiz. Başta Yönetim Kurulu Başkanımız Güler Sabancı ve CEO’muz Cenk Alper olmak üzere, bu projeyi sonuna kadar sahiplenen tüm Sabancı Gönüllüleri’ne ve tüm Topluluk çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.”