Petrol Ofisi Grubu’ndan Engelsiz Web Sitesi

Petrol Ofisi Grubu, BlindLook‘un sesli simülasyon teknolojisini web sitesine entegre ederek görme engelli kullanıcılara erişim kolaylığı sağlayan öncü bir şirket oldu.

Petrol Ofisi, kapsayıcılık politikaları doğrultusunda görme engellilerin yaşadığı zorlukları ortadan kaldırmak amacıyla kurulan sosyal girişim BlindLook ile iş birliği yaptı. Bu iş birliği doğrultusunda web sitesine sesli simülasyon entegre eden şirket, web sitesini tam veya kısmi görme engelli bireylerin dijital ürün ve hizmetleri kimseye ihtiyaç duymadan kullanmalarına olanak sağlıyor.

Petrol Ofisi CMO’su Sinan Seha Türkseven, “Blindlook sosyal girişimi ile gerçekleştirdiğimiz iş birliğinin toplumsal kapsayıcılık ve erişilebilirlik anlamında sağladığı değeri çok önemsiyoruz. Bu proje ile görme engellilerin Petrol Ofisi Grubu ile olan marka-tüketici ilişkisindeki bağı güçlendirmeyi ve özgürleştirici teknolojilerin daha geniş kitlelere ulaşmasına yardımcı olmayı hedefliyoruz. Web sitemizi görme engelliler için engelsiz bir hale getirerek, sektörümüzde bir ilki hayata geçirdiğimiz için mutluluk duyuyoruz.” açıklamalarında bulundu.

BlindLook kurucularından Cihat Ersin Aydın ise “Petrol Ofisi’nin EyeBrand ağımızın bir parçası olarak, sesli özgürlük dünyamıza katılmasından dolayı çok mutluyuz. Biz BlindLook olarak, iletişimin yüzde 80 görme odaklı olduğu bu dünyada, görme engelliler için yüzde 100 ses odaklı bir dünya yaratıyoruz. Türkiye’de 1 milyon görme engelli birey yaşıyor. Bu topluluğun aileleri ve yakın çevrelerini de dahil ettiğimizde, yaklaşık 5 milyon insanın hayatına dokunacak bir çözüm sunuyoruz. Sesli simülasyon teknolojimizle, akaryakıt sektörünü de görsellikten arındırarak görme engellinin bağımsızlığına katkı sağlamaya devam ediyoruz. Eşit ve engelsiz dünya hayalimizi adım adım gerçekleştirme yolunda sektörünün ilki olarak adım attığı ve bizimle yürüdüğü için Petrol Ofisi Grubu’na çok teşekkür ederiz.” diyerek iş birliği konusundaki memnuniyetini dile getirdi.