Panasonic Electric Works Türkiye, İnsanları “Yeşil İyileşme Hareketi”ne Davet Ediyor

Panasonic Electric Works Türkiye, Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) tarafından düzenlenen Dünya Saati etkinliğinde ana sponsor olarak yer alacak.

25 Mart Cumartesi günü saat 20:30‘da gerçekleştirilecek olan etkinlik, “Yeşil İyileşme” temasıyla düzenlenecek ve depremde kaybettiğimiz insanlarımızı anmak için ışıklar kapatılacak. Aynı zamanda #Yeşilİyileşme çağrısı yapılacak. Panasonic Electric Works Türkiye, kurumsal değerleri arasında sürdürülebilirliği ön planda tutarak, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakma hedefiyle hareket ediyor. Bu doğrultuda, Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) tarafından düzenlenen Dünya Saati etkinliğinin ülkemizdeki ana sponsoru olduğunu açıkladı.

Bu yıl WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) tarafından düzenlenen “Yeşil İyileşme” etkinliği, şehirlerin iklim krizinden kaynaklanan doğal afetlere ve depremlere dayanıklı hale getirilmesi için farkındalık yaratmayı hedefliyor. Etkinlik, 25 Mart Cumartesi günü saat 20:30’da gerçekleştirilecek ve deprem felaketinde kaybettiğimiz insanlarımızı anmak için ışıklar kapatılacak. Aynı zamanda #Yeşilİyileşme çağrısı yaparak, tekrar ayağa kalkmanın önemine dikkat çekilecek.

Panasonic Electric Works Türkiye, sürdürülebilir kalkınmanın insana yatırımla ve doğal kaynakların bilinçli kullanımıyla mümkün olduğuna inanıyor. Bu nedenle, WWF-Türkiye tarafından öncülük edilen “Yeşil İyileşme” seferberliği çağrısına katılarak, bu yılki Dünya Saati etkinliğinde yer alıyor. Etkinlik, deprem bölgelerinin doğayla uyumlu yaşam alanları olarak yeniden inşa edilmesi çağrısını yükseltecek. Şirket bu amaçla etkinlik öncesinde herkesi https://www.dunyasaati.org/ web sitesinden imza vermeye davet ediyor.

Kahramanmaraş Depreminin Acısı, Dünya Saati’nde Yaşatılacak: Işıklar, Depremde Hayatını Kaybedenler için Sönecek

Kahramanmaraş’taki depremin yol açtığı acıyı hafifletmek amacıyla bu yılki Dünya Saati etkinliğinde ışıklar bir saat boyunca depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımız anısına kapatılacak. “Yeşil İyileşme” mottosuyla düzenlenecek etkinlik, şehirlerin iklim krizinden kaynaklanan doğal afetlere ve depremlere karşı dirençli hale gelmesi için farkındalık yaratmayı amaçlıyor ve depremin neden olduğu yıkımın bir daha yaşanmaması için adımlar atılmasını teşvik ediyor.

Panasonic Electric Works Türkiye İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Genel Müdürü Kenan Soral, “Bu sene 10’uncu kez Dünya Saati etkinliğinin ana sponsorluğunu üstlendik. Şirket olarak ‘Daha iyi bir yaşam’ hedefimizle örtüşen bu değerli etkinlikte bu sene hala acısı içimizde taze olan deprem konusunda farkındalık yaratmak, hayatlarını kaybedenleri anmak istedik.  Bu nedenle de depremden etkilenen bölgelerin afetlere dirençli ve doğaya uyumlu bir şekilde yeniden inşa edilebilmesi için “Yeşil İyileşme” seferberliği çağrısına katıldık. Yeşil İyileşme seferberliği, sağlıklı bir gelecek için ekolojik alt yapıyı tahrip eden planlar yerine sürdürülebilir, doğayla uyumlu, afetlere dirençli yaşam alanları kurmak demek. Kentlerimizin deprem, kuraklık veya sel gibi afetlere karşı dirençli olması bilime dayalı, sürdürülebilirlik prensiplerini benimseyen planlamayla mümkün. Bu önemli çağrıyı desteklememize vesile olan WWF-Türkiye’ye uzun soluklu iş birlikleri için de teşekkürlerimizi sunuyoruz.” şeklinde açıklama yaptı.

author avatar
Hatice Çam
Editör