Microsoft, Toplantılarını 3D Sanal Gerçeklikle Buluşturuyor

Dev Teknoloji şirketi Microsoft, çevrimiçi üç boyutlu toplantılarını Microsoft Teams içinde başlatarak teknolojinin ilerlemesine ivme kazandırdı.

Günümüz dünyasında teknolojinin ilerleyişi, çevrimiçi toplantılar iş dünyasında önemli bir yer edinmeye başladı. Geleneksel toplantılar zaman ve mekan sınırlamalarıyla karşı karşıya kalırken, online toplantılar katılımcılara esneklik ve kolaylık sunarak bu sınırlamaları ortadan kaldırıyor. . 

Teams’deki üç boyutlu Mesh toplantıları en iyi şekilde bir sanal gerçeklik başlığı ile çalışıyor ve Microsoft şu anda yalnızca Meta’nın Quest cihazlarını destekliyor. Üç boyutlu sanal toplantılardaki uzamsal ses özelliği, sanal bir alanda diğer iş arkadaşlarınızdan uzaklaşarak bir ofiste yapacağınız türden özel konuşmalar yapma yeteneğini taklit ediyor. Sunulan bu üç boyutlu ortam, uzaktan çalışmayı sanal bir alanda ofis ortamına getiriyor.

Microsoft, sürükleyici üç boyutlu toplantılarını Microsoft Teams içinde başlatıyor. Şirketin karma gerçeklik platformu olan Microsoft Mesh, ön izlemeden çıkıyor ve insanların sanal gerçeklik başlığı olsun ya da olmasın sanal alanlarda bir araya gelmelerini sağlamak için Teams’e entegre ediliyor.

Teams’deki sürükleyici alanlar da dahil olmak üzere tüm standart Mesh özellikleri Microsoft Teams iş planları tarafından kullanılabiliyor. Özel bir sürükleyici alan dağıtmak istiyorsanız Teams Premium lisansı almak gerekiyor.

Microsoft, Mesh’i kullanan şirketler arasında Accenture, BP, Takeda ve Mercy Ships gibi isimlerin olduğunu belirtiyor.