MetropolCard, Karbon Ayak İzini Azaltıyor

Karbon ayak izini azaltmaya yönelik çalışmalarına devam eden MetropolCard, satış ekibinin sahada kullandığı araçları tamamen yeniledi. Şirket, yüzde yüz elektrikli ve çevre dostu olan Renault Zoe marka araçları kullanmaya başladı.

Türkiye’nin ilk çevreye duyarlı dijital yemek kartı olan MetropolCard, gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakma amacıyla sürdürülebilirlik çalışmalarını geliştirmeye devam ediyor.

MetropolCard, iklim değişikliğiyle mücadeleyi öncelikli bir konu olarak benimseyen ve 3pmetrics’in desteğiyle kurumsal karbon ayak izi hesaplamalarını ve raporlamalarını ISO 14064 standardına uygun şekilde gerçekleştiren bir açıklama yaptı. Şirket, 2021 yılında dijitalleşme ve ödeme yöntemleri alanındaki geliştirmeleri sayesinde fiziksel kart kullanımı yerine dijital ödeme yöntemlerini tercih etti. Böylece işlem başına karbon ayak izini yüzde 10 azaltmayı başardı.

Müşterilerine, çalışanlarına, topluma ve çevreye sağladığı değeri sürekli olarak artırmayı hedefleyen bir anlayışla ilerleyen MetropolCard, ilgili raporda belirtilen karbon ayak izini azaltma aksiyonlarını hızla gerçekleştiriyor. Şirket, bu doğrultuda satış ekibinin sahada kullandığı araçları tamamen yenileyerek, çevreye duyarlılık prensiplerine uygun olarak yüzde 100 elektrikli ve yenilenebilir Renault Zoe marka araçları kullanıma sundu.

MetropolCard çevresel ayak izini takip ederek karbon ayak izini azaltıyor

Karbon Ayak İzini Azaltmaya Yönelik Yeni Çalışmalar

Yeni Renault Zoe araçları, 0 Gram/Kilometre O2 emisyon değerine sahip olup, 1 saatlik şarjla 120 kilometrelik sürüş imkânı sunuyor. Ayrıca şehir içinde veya yavaş ilerleyen trafikte güç tasarrufu sağlıyor. Aynı zamanda elektrik şarj istasyonlarında şarj edilebilme özelliği sayesinde doğaya ve ekonomiye önemli de oldukça büyük.

MetropolCard, daha temiz, daha sürdürülebilir ve mobilite açısından daha verimli çözümler sunarak döngüsel ekonomiye katkıda bulunuyor. Elektrikli araçları kullanıma sunarak sürdürülebilir değerler üzerinden ilerleyen şirket, sektörde öncü ve örnek bir konuma geldi. Ayrıca MetropolCard’ın 2050 yılındaki en büyük hedefinin, tüm kurum ekosistemini karbon-nötr hale getirerek doğaya zarar vermeden geliştirdiği inovatif ürünleri kullanıcılarla buluşturmak olduğu belirtiliyor.