L’Oréal’den Çevresel Su Teknolojisi Girişimi

 L’Oréal Grup, çevresel su fraksiyon teknolojisine öncülük eden İsviçre merkezli şirket Gjosa‘yı, satın almak için anlaşma imzaladığını duyurdu.

Gjosa’nın su fraksiyon teknolojisi, L’Oréal Professionnel Water Saver profesyonel duş başlığında kullanılarak kuaför salonlarının su tüketimini %69’a kadar azalttı. 2023’ten bu yana Avrupa ve Orta Doğu’da 10.000’den fazla salonda kullanılarak 182 milyon litre su tasarrufu sağlandı. Satın alma ile L’Oréal Grup, sürdürülebilirlik taahhütleri için bir adım daha attı ve gelecekte dünya çapında 200 binden fazla salonda su tasarrufu teknolojisini sunmayı hedefliyor.

L’Oréal Grup, kendi girişim sermayesi fonu olan “Business Opportunities for L’Oréal Development (BOLD)” aracılığıyla ilk olarak 2021 yılında Gjosa’ya yatırım yapacağını duyurmuştu. Bu satın alma ile L’Oréal Grup, su yönetiminde kapsamlı ve bilime dayalı bir yaklaşım da dahil olmak üzere “Gelecek İçin L’Oréal” Sürdürülebilirlik Programı taahhütlerini daha da güçlendirdi ve L’Oréal Grup’un faaliyetlerinin gezegenimize saygılı olduğunu bilim dünyasına tekrar hatırlattı.

Gjosa’yı satın almak, sürdürülebilirliği doğrudan ürün ve hizmetlerimize entegre etmemizi daha da güçlendirecek.

CEO Nicolas Hieronimus, “Gjosa’yı satın almak, sürdürülebilirliği doğrudan ürün ve hizmetlerimize entegre etmemizi daha da güçlendirecek. Su tasarrufu sağlayan teknolojiyi, yeni formülasyonlara ve tekno-güzellik yeniliklerine sorunsuz bir şekilde entegre etmemize olanak tanıyacak. Birlikte; daha az kaynak kullanılan, yüksek performansa sahip ve sürdürülebilir güzellik çözümlerini hızla büyütecek ve bunları daha geniş güzellik ekosistemine sunacağız” ifadelerini kullandı.

“2030 yılına gelindiğinde dünya nüfusunun yaklaşık %60’ının su sıkıntısı çekmesi bekleniyor. Bilim ve teknolojiyi birleştirmek, bu değerli kaynağı koruma çabalarımızda hayati bir rol oynayacak” ifadelerini kullanan L’Oréal Grup Araştırma, İnovasyon ve Teknolojiden Sorumlu Başkanı Barbara Lavernos, “Hem L’Oréal hem de Gjosa, değerli su kaynaklarını korurken dünyanın dört bir yanındaki insanlara en iyi güzellik deneyimlerini sunarak çevreye tutkuyla sahip çıkıyor. Gjosa’nın resmi olarak L’Oréal’e katılmasıyla, araştırma ve inovasyonu hızlandırabiliriz. Profesyonel ve tüketici pazarları için daha yenilikçi ve sürdürülebilir tekno-güzellik çözümleri ile pazara açılabiliriz. Gjosa’yı ailemize kattığımız için heyecan duyuyoruz” dedi.

L’Oréal Grup’un en önemli ortağı olduğunu ve su tasarrufu konusunda var olan başarıyı geliştirmeyi ve bunu yeni kullanım senaryolarına, yeni uygulamalara dönüştürmeye çalıştıklarını söyleyen Gjosa‘nın Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Üyesi Amin Abdulla, “Ortaklığımız, başından beri son derece açık ve işbirliğine dayalıydı; dolayısıyla, L’Oréal Grup ailesinin ve kültürünün bir parçası olmak çok heyecan verici” ifadelerini kullandı.

Gjosa CEO’su Laurent Manca ise, “L’Oréal’in güzellik pazarındaki liderliğini Gjosa’nın su tasarrufu teknolojilerindeki temel uzmanlığıyla birleştirmek güzellik endüstrisinin sürdürülebilir teknolojide büyük ölçekte dönüştürülmesine katkı sağlayacak” dedi.