Halkbank, Vizyon Buluşmaları’nı Hayata Geçirdi

Halkbank, Türkiye’nin değerine değer katan kadın ve genç girişimcileri alanlarında başarılar elde etmiş önde gelen liderlerle buluşturan “Vizyon Buluşmaları”nı düzenledi. İstanbul’da 30-31 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilen etkinlik, öncelikle “Kadın Liderler ve Girişimciler” buluşmasına ev sahipliği yaparak başladı ve ardından ikinci gün “Dijital Gelecekte Genç Girişimciler” oturumuyla sona erdi. Bu iki günlük etkinlik boyunca, Türkiye’ye değer katan isimler, inovasyonun önemi ve iş dünyasındaki güncel trendler hakkındaki deneyimlerini kadın ve genç girişimcilerle paylaştılar.

Girişimciliğin Yeni Çağı

Halkbank Vizyon Buluşmaları’nda konuşan Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan hayallerini gerçekleştirmek üzere yola çıkan girişimcileri desteklemekten ve onların heyecanına ortak olmaktan mutluluk ve gurur duyduklarını ifade ederek, “Girişimcilik kültürünün ülkemizde kökleşmesi için kadın girişimcilerimiz ve genç girişimcilerimiz öncelikli olmak üzere girişimciliğin her alanına özel finansal ürünler sunmaktayız.” sözlerini kullandı.

2021 yılında kadın girişimciliğini desteklemek için hayata geçirdiğimiz Kadın Girişimci Kredi Destek Paketi ile bugüne kadar, farklı meslek gruplarından 215 bin kadın girişimciye ulaşarak 55 milyar TL finansal destek verdik. Kadın girişimcilerimiz dışındaki, kendi işini kurmak isteyen her yaştan ve eğitim düzeyinden girişimcilere sunulan kredi desteklerimiz ise; 2021 yılından bugüne kadar 25 milyar TL’ye, destek verdiğimiz girişimci sayısı ise 139 bine ulaşmıştır” açıklamasında bulundu. 

Değer Üreten Kadınlar Bir Arada 

Sosyal hayatta ayrıca iş dünyasında yerlerini sağlamlaştırmak isteyen kadınların gelecekteki liderlik rollerini desteklemeye yönelik “Kadın Liderler ve Girişimciler” başlıklı Vizyon Buluşması gerçekleştirildi. 

Psikiyatrist ve yazar Prof. Dr. Kemal Sayar, katılımcılara “İş ve Aile Hayatının Dengelenmesi” konusunda gerekli adımları aktarırken, Perakende ve Görsel Mağazacılık Danışmanı, Trend Uzmanı Oğuzhan Coşkun da “Büyük Pazarlara Erişim İçin Küresel Ölçekte Stratejik Değer Taşıyan E-Ticaret ve İhracatın Önemi”ni anlattı. Ashley Joy kozmetik markasının kurucusu Aslı Gümüşel Şen, “Marka Oluşturma”nın temel noktalarını paylaşırken, Gastronomi Şefi Ebru Baybara Demir de “Sağlıklı Yaşam ve Sürdürülebilirlik” için dikkat edilmesi gerekenleri katılımcılarla paylaştı.

Vizyon Buluşmaları kapsamında düzenlenen Kurum Destekleri Paneli’nde ise Halkbank Girişimci Bankacılık Daire Başkanı Didem Dilara Alp, KOSGEB Girişimcilik Daire Başkanı Ali Urhan, TOBB Girişimcilik Müdürlüğü Uzmanı Handan Köse ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kıdemli Uzmanı Öznur Özbek Değirmenci, kurumlarının girişimcilere sunduğu destekleri anlattılar.

Dijital Gelecekte Genç Girişimciler 

31 Ocak’ta gerçekleşen “Dijital Gelecekte Genç Girişimciler” Vizyon Buluşması, geleceği öngörebilen ve yenilikçi çözümler geliştirmeyi amaçlayan gençler için düzenlendi. Etkinlikte katılımcılar; “Girişimcilik ve İnovasyon” oturumunda Teknoloji Yazarı Serdar Kuzuloğlu’ndan, “Sıfırdan Zirveye” oturumunda Acoucheee markasının kurucusu Ilgın Özdemir Yazgan’dan, “İlham Veren Girişimler” oturumunda Rebul Atelier’in yenilikçi ve genç yüzü Kerim Müderrisoğlu’ndan, “Madalyonun Öteki Yüzü: Başarısızlıktan Korkmayanlar” oturumunda Yatırımcı Ebru Dorman’dan bilgi ve deneyimlerini dinlediler.

Halk Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Zafer Mustafaoğlu kitle fonlama konularını ele alırken, GoArt Metaverse kurucusu Burak Soylu da hem Türkiye’de hem de dünyada Metaverse evrenindeki gelişmeleri katılımcılara aktardı.

Kurum Destekleri Paneli’nde ise; Halkbank Girişimci Bankacılık Daire Başkanı Didem Dilara Alp, KOSGEB Kredi Genel Müdürü Arif Torun, TOBB Sektörler ve Girişimcilik Daire Başkanı Ahmet Saygın Baban ile TÜBİTAK TEYDEB Girişimcilik Destekleme Grubu Bilimsel Programlar yetkilisi Abdüllatif Tunçay deneyimlerini gençlerle paylaştılar.