GitHub Copilot Workspace Yeni Geliştirici Çözümü

GitHub Copilot Workspace, geliştiricilere projelerinde rehberlik eden bir araç. Yapay zeka destekli, kod tamamlamanın yanı sıra her aşamada yardımcı oluyor.

Copilot Workspace, geliştiricilerin projelere başlama ve ilerleme sürelerini kısaltmayı hedefliyor. Teknik ön izleme ve bekleme listesi üzerinden erişim sağlıyor. Ayrıca, GitHub Copilot platformuna entegre edilmesi planlanıyor.

Copilot Workspace, kullanıcılara projelerine başlarken ve ilerlerken yol gösteren öneriler sunar, düzenleme imkanı sağlar. Ayrıca kullanıcılar önerilen kodları çalıştırabilir ve Copilot’un kod tamamlama özelliğinden faydalanarak projelerini daha hızlı tamamlayabilirler.

Geliştiriciler, GitHub Copilot’ın projenin ortalarında faydalı olduğunu ancak başlangıçta yeterince yardımcı olmadığını belirtildi. Ancak, Copilot Workspace’in eski kodları tarayarak ve dokümantasyonları hızla anlayarak geliştiricilere fayda sağladığı ifade ediliyor.

GitHub Copilot Workspace, düzenlenebilirlik, entegre terminal, ekip çalışması ve optimize mobil deneyim gibi özelliklerle öne çıkıyor. Bu gelişmelerle beraber, GitHub, GitHub Copilot Enterprise ve Code Scanning Autofix gibi özelliklerle rekabeti güçlendirmeyi amaçlıyor.