Geri Dönüşüm Atölyesi Binlerce Ziyaretçi Ağırladı

Isparta‘da geri dönüştürülen atıklarla üretilen eşyalar ve nostaljik ürünlerin sergilendiği Geri Dönüşüm Atölyesi, 15 ay içinde yaklaşık 35 bin ziyaretçi tarafından ziyaret edildi.

Geri Dönüşüm Atölyesi, 35 Bin Ziyaretçiyi Ağırladı: Isparta Belediyesi tarafından Bahçelievler Mahallesi’nde kurulan atölye, yeniden değerlendirilen atıklarla üretilen eşyalar ve nostaljik ürünleri sergileyerek 15 ay içinde yaklaşık 35 bin kişiyi misafir etti.

Atölye, nostalji tutkunlarını ağırlayarak İsparta’nın kültürel zenginliğine katkı sağlıyor. Bu özel mekan, 5 binin üzerinde eşyanın sergilendiği bir ortam sunuyor ve ziyaretçilere eski zamanlara özlem dolu bir yolculuk vaat ediyor. Belediye bünyesinde görevli el sanatları eğitmeni Fatma Çevikbaş, atölyede çalışan 3 personel ile birlikte eski eşyaları onarıp yeniden değerlendirdiklerini belirtti.

Dört Farklı Konsept Bulunuyor

Çevikbaş, 4 odada farklı konseptlerin bulunduğunu belirterek şunları söyledi: “Kullanılmayan telefon kulübesinden kütüphane, küvetten koltuk yaptık. 1970’li yılların sanatçılarının posterlerini içeren bir köşemiz var. Atık lastiklerden yapılmış çiçeklik ve sehpalar ile kömür küreklerinden oluşturulan saatlerimiz bulunuyor. Ayrıca atık malzemeleri kullanarak birçok bez bebek ürettik.”

Çevikbaş, atölyenin bir parçası olarak Geri Dönüşüm Otobüsü’nü oluşturduklarını da belirterek şunları ekledi: “Geri dönüşümle ürettiğimiz ve içerisini aynı malzemelerle donattığımız otobüsümüzde, 81 il ve 75 ülkeyi temsil eden bebeklerimizi sergiliyoruz. Otobüsümüz aracılığıyla okulları ziyaret ediyor ve çeşitli festivallere katılıyoruz. Geri dönüşümün önemini anlatmak amacıyla ülkemizi dolaşıyoruz.”

Çevikbaş, ziyaretçilerin oldukça keyifli vakit geçirdiğini dile getirerek, “Ziyarete gelenler evlerinde bulunan ürünleri getirmeyi unutmuyorlar. Bu durum hoşumuza gidiyor çünkü ürünleri çöpe gitmesindense burada değerlendirme şansımız oluyor.” dedi.