Enerji Devleri Gaziantep’te Bir Araya Geliyor

Gaziantep Sanayi Odası (GSO) ve Global Enerji Derneği iş birliğiyle Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nde “EIF Güneş Enerji Fuarı” düzenlenecek.

Enerji Devleri Gaziantep’te Buluşuyor! 20-22 Eylül 2023 tarihleri arasında Gaziantep’te “EIF Güneş Enerji Fuarı” düzenlenecek. Fuar, Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek ve açılış töreni, protokolün katılımıyla 20 Eylül Çarşamba günü saat 10:30’da yapılacak.

Gaziantep Sanayi Odası Yenilenebilir Enerjide Öncü

Fuarda, güneş enerjisi teknolojilerindeki son gelişmeler ve yenilikler sunulurken, uzman isimlerin katılımıyla panel ve seminerler düzenlenecek. Önde gelen güneş enerjisi şirketleri ile iş birliği imkanları sunan fuar, ayrıca yenilenebilir enerji ile enerji verimliliği konularında pratik bilgiler ve çözümler sunacak.

Adnan Ünverdi

GSO olarak, enerji ihtiyacının arttığı, kritik ve stratejik hale geldiği bir dönemde EIF Güneş Enerji Fuarı ile sektörün gelişimine katkı sağlamayı amaçladıklarını belirten GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, “20-22 Eylül 2023 tarihleri arasında Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nde gerçekleştireceğimiz EIF Güneş Enerji Fuarı‘na tüm iş dünyamızı ve yatırımcıları davet ediyoruz. Ülkemiz ve bölgemiz, yenilenebilir enerji kaynakları bakımından oldukça zengin bir konumdadır. Özellikle güneş enerjisini çok daha etkin bir şekilde kullanarak, doğaya duyarlı ve çevreci bir yaklaşım ile enerji ihtiyacımızı karşılayabiliriz. Bu amaçla düzenleyeceğimiz fuarımızda, sektörün tüm paydaşlarını Gaziantep’te bir araya getirerek, güneş enerji santralleri ve sektöre yönelik gelişmeleri takip etme ve iş birliği olanakları sunuyoruz” şeklinde konuştu.