Eksim Holding Genç Enerji MT Programıyla Yenilikçi Alanlarda İstihdam Sağlıyor

Eksim Holding, Genç Enerji MT Programı’nın üçüncüsü devreye alındı. Üniversiteden yeni mezun olmuş , yüksek lisans öğrencisi ve üniversite 3 ile 4.sınıf öğrencilerinin yeteneklerini geliştirmek odaklı düzenlenen Genç Enerji MT Programı başladı. Eksim Holding bu programla gençleri farklı alanlarda istihdam etmeyi planlıyor.

Eksim Holding, nitelikli genç istihdamının artırılması amacıyla çalışmalar yürütürken, Genç Enerji MT Programı’nın üçüncüsünü hayata geçirdi. 6 Mart’ta başlayan ve 9 Nisan’a kadar sürecek başvuru süreci sonrası adaylar Genel Yetenek Testi, İngilizce Testi ve Video Mülakat aşamalarından geçen adaylar ile İstanbul ve Diyarbakır illerinde gerçekleştirilecek mülakatlar sonucu Finans, Teknoloji, Pazarlama gibi çeşitli bölümlerde çalışmaya başlayacaklar. Genç Enerji MT Programı; enerjiden, gıdaya, yenilenebilir kaynaklardan, sermaye yatırımına kadar farklı sektörlerde eğitim ve deneyim imkânı sunmayı hedefliyor.

Gençlerin Hayatlarına Dokunuyoruz

Genç Enerji MT Programı ile ilgili bilgi veren Eksim Holding İnsan Kaynakları Başkanı Hasan Kaya yaptığı açıklamada “Eğitim ve istihdama katkı sağlama hedefiyle bugüne kadar birçok gencin hayatına dokunduk. Gençlerimizin nitelikli ve yetkin birer çalışan olması amacıyla hayata geçirdiğimiz programlardan aldığımız sonuçlar bizi mutlu etti. 9 bini aşkın Eksim Ailesi, teknolojik, inovatif ve sürdürülebilir iş alanlarıyla gençlerimizin kariyer yolundaki tercihi olmaya devam edecek” ifadelerini kullandı.

Genç Enerji MT Programına başvurular 9 Nisan 2023 tarihine kadar https://eksimgencenerji.com/ linki üzerinden gerçekleştirilebilir.

Eksim Tech Talent yetenekleri topluyor

Eksim Holding’in Aralık ayında hayata geçirdiği Eksim Tech Talent işe alım programında; mühendislik, bilgisayar programcılığı, yazılım gibi bölümlerin lisans, 3. sınıf, son sınıf ve yüksek lisans öğrencilerinden gelen başvuruları kabul etti. Yapılacak Booth Camp için 20 kişi İstanbul’da, 19 kişi Diyarbakır’da olacak şekilde programa dâhil edildi. Kamp sonrası uygun görülen adaylar ile işe alım süreçleri başlayacak. Özellikle dijital dönüşüme dair çözümler üretecek olan program kapsamında eğitim alan kişiler Eksim Holding adı altında yer alan farklı şirketlerde çalışması hedefleniyor.