“Dijitalde Hayat Kolay” Projesi Kadınları Dijital Dünyaya Hazırlıyor

Türk Telekom, ‘Dijitalde Hayat Kolay’ projesinin yeni döneminde kadınlara ‘dijital okuryazarlık’ ve ‘dijital pazarlama’ eğitimleri sunuyor.

Bu kapsamda Türk Telekom, Dijitalde Hayat Kolay’ projesinin yeni döneminde öncelikli olarak deprem bölgesindeki kadınlar olmak üzere kadınlara, dijital okuryazarlık ve pazarlama eğitimleri sunuyor. Bu sayede şirket kadınların ekonomik ve sosyal hayatta daha aktif ve eşit yer almalarına katkıda bulunuyor.

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, “Türkiye’de kadınların dijital okuryazarlık, dijital pazarlama, e-ticaret gibi alanlarda yetkinliklerini artırmalarını ve teknolojinin hayatı kolaylaştıran olanakları yakından tanımalarını amaçlıyoruz” dedi.

‘Dijitalde Hayat Kolay’ projesinin önceki dönemine ilişkin gerçekleştirilen sosyal etki raporuna göre, katılımcıların yüzde 90’ından fazlasının eğitimlerden memnuniyetini dile getirdiğini belirten Önal : Fikirlerini girişime dönüştürerek hibe desteği alan kadın girişimcilerin yüzde 90’ının satışlarında artış gözlemlendi ve yüzde 60’ının yeni müşteriler kazandığı ölçümlendi. Bu olumlu tabloyu göz önünde bulundurarak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesinde ‘Dijitalde Hayat Kolay’ projemizin yeni dönemini başlatmaktan mutluluk duyuyoruz. Türkiye’de kadınların dijital okuryazarlık, dijital pazarlama, e-ticaret gibi alanlarda yetkinliklerini artırmalarını ve teknolojinin hayatı kolaylaştıran ve girişimlerini geliştirmelerine fırsat sunan olanakları yakından tanımalarını amaçlıyoruz.’ ifadelerini kullandı.

Önal, yeni dönemde projenin odak noktasını deprem bölgesinin kalkınmasına katkı sağlamak olarak belirtti. Mentörlük ve hibe süreçlerinde bölgeden yapılacak başvuruların önceliklendirileceğini belirtti.

Önal, ‘Yıl sonuna kadar 15 bin kadına ulaşmayı hedeflediğimiz projemizde, çok değerli paydaşlarımız ve gönüllü eğitmenlerimizin desteği ve dijital teknolojilerin sunduğu imkanlarla bölge halkının ve Türkiye genelindeki kadınların ekonomik ve toplumsal hayata daha güçlü katılmalarını sağlamayı hedefliyoruz. Bu vesileyle başarılarıyla hepimize ilham veren girişimci kadınların sayısının artmasını diliyor, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.’ değerlendirmesinde bulundu.