CW Enerji’den Güneş Paneli İçin Alüminyum Çerçeve

CW Enerji, güneş paneli üretiminin yanı sıra alüminyum çerçeve üretimi için 8 milyon avroluk bir finansal kiralama sözleşmesi imzalayarak makine siparişlerini verdi.

CW Enerji, güneş paneli üretimi yanında alüminyum çerçeve üretimi için 8 milyon avroluk finansal kiralama sözleşmesi imzalayarak makine siparişlerini verdi.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, alüminyum çerçeve üretiminin CW Enerji bünyesinde gerçekleştirileceği ifade edildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen CW Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Sarvan, 8 milyon avroluk finansal kiralama sözleşmesi imzalayıp makine siparişlerini verdiklerini belirterek, “Bu yatırımımızla alüminyum çerçeve üretimini de kendi bünyemizde yapmış olacağız. Böylece yenilenebilir enerji sektörüne ve ülke ekonomimize katkıda bulunacağız. Yerli ve milli üretime verdiğimiz önemi bu yatırımımızla bir kez daha göstermiş olduk.” değerlendirmesinde bulundu.

Sarvan, alüminyum çerçeve üretim tesisi yatırımıyla ilgili Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na yapılan teşvik başvurusunun 26 Mart tarihli teşvik belgesinin onaylandığına dikkat çekerek, “Yatırıma istinaden 554 milyon 389 bin 70 lira tutarlı yatırım teşvik belgesi alınmış olup ilk etapta makinelerin alımına yönelik Yapı Kredi Finansal Kiralama Anonim Şirketi aracılığıyla 60 ay vadeli toplam 8 milyon avro finansal kiralama sözleşmesi imzalandı ve makine siparişleri verildi.” ifadelerini kullandı.

Söz konusu yatırımın üretiminin 2025’in ilk çeyreğinde başlaması planlanıyor.