Antalya OSB Türkiye’de Bir İlki Başardı

Antalya Organize Sanayi Bölgesi (OSB), Türk Standardları Enstitüsü’nden (TSE) “TS ISO 46001 Su Verimliliği Yönetim Sistemi Belgesi”ni alan Türkiye’deki ilk organize sanayi bölgesi oldu.

Antalya OSB’den yapılan açıklamaya göre, bölge yönetimi, katılımcılarına sunduğu kaliteli ve kesintisiz hizmetleri, bölgenin doğasını koruyarak sürdürme hedefi doğrultusunda önemli bir adım attı.

Açıklamada, Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) 22’nci Olağan Genel Kurulu kapsamında düzenlenen belge takdim törenine Antalya OSB’yi temsilen Yönetim Kurulu Üyesi Yiğit Budak ve Bölge Müdürü İlhan Metin’in katıldığı belirtildi. Belge, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, TSE Başkanı Mahmut Sami Şahin ve OSBÜK Başkanı Memiş Kütükçü tarafından takdim edildi.

OSB Başkanı Ali Bahar, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “TS ISO 46001 Su Verimliliği Yönetim Sistemi Belgesi ile çevresel sürdürülebilirliği desteklemeyi ve firmalara bu hususta örnek teşkil etmeyi amaçlıyoruz” dedi. Ayrıca, Yeşil OSB uyum çalışmaları kapsamında Antalya OSB’nin TS EN ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi, Sera Gazı Emisyon Raporu doğrulaması ve TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgelerini de kazandığını hatırlattı.

author avatar
İpek Dogan