Günümüz Sanatı ve Nft Semineri 24 Martta Atölye Modernde

İstanbul Modern’in yetişkinlere yönelik atölye ve seminer programı Atölye Modern, düzenlediği çevrimiçi seminerler kapsamında “Günümüz Sanatı ve NFT” adlı yeni bir programa 24 Mart’ta başlıyor.

Çağdaş sanatçı ve eğitimci Bager Akbay tarafından yürütülecek olan “Günümüz Sanatı ve NFT” seminerinde, güncel teknolojilerle çalışan sanatçılar, sanat koleksiyonu oluşturma süreçlerinin nasıl değiştiği ve dijital sanat koleksiyonu oluşturma pratikleri ele alınacak. Altı hafta sürecek programda “yeni medya”, “dijital sanat”, “NFT” kavramlarına odaklanılacak. Seminer günümüz teknolojilerinin sanatsal üretim biçimlerine etkilerini, sanatçının değişen rolünü, sanatın deneyimlenmesindeki gelenekleri ve alışkanlıklarını konu alıyor.

​Teknoloji temelli çağdaş sanat üretimlerini tanımaya ve NFT ile sanat arasında nasıl bir İlişki olduğunu yorumlamaya odaklanan program, sanatın deneyimlenmesine dair geleneksel önyargıları ve bu önyargıları ortadan kaldıran yeni sanat üretimlerini güncel örnekler üzerinden ele alıyor. Atölye Modern’in çevrimiçi seminerleri hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynakça

1.https://www.artfulliving.com.tr/gundem/atolye-modernde-gunumuz-sanati-ve-nft-semineri-basliyor-i-25050