Google’dan Metinleri Videoya Dönüştüren Yeni Yapay Zekâ

Google, yazdığınız metinlerden, 1280 × 768 piksel çözünürlüğünde video üretebilen yapay zekâsı Imagen Video’yu duyurdu.

Son zamanlarda DALL-E, Midjourney, GauGAN2, Craiyon, Make-a-Video gibi birçok yapay zekâ ortaya çıktı ve bu araçlara yenileri eklenmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde, yazdığınız metinleri birbirinden benzersiz görsellere dönüştüren yapay zekâ DALL-E‘nin ücretsiz olarak erişime açılmıştı . 

DALL-E‘nin erişime açılmasından kısa bir süre sonra ise Meta’nın, yazılı cümleleri videolara dönüştüren yapay zekâsı Make-a-Video’yu tanıttı. Şimdi ise Make-a-Video’ya güçlü bir rakip geliyor; karşınızda Google’ın yapay zekâ ile video oluşturma platformu Imagen Video.

Make-a-Video’ya güçlü rakip
Meta’nın, yazılı cümleleri videolara dönüştüren yapay zekâsı Make-a-Video‘yu tanıtmasından kısa bir süre sonra Google tarafında ilgi çekici bir gelişme yaşandı. Amerikan teknoloji şirketi Google, yazdığınız metinlerden, saniyede 24 kare hızında 1280 × 768 piksel çözünürlüğünde video üretebilen yapay zekâsı Imagen Video‘yu duyurdu. 

Google, yapay zekâ konusunda şaşırtıcı bir biçimde hızla ilerliyor. Kısa süre önce, Google’ metinleri 3D nesnelere dönüştüren yapay zekâsı DreamFusion‘ı geliştirdiğini duyurmuştu. Şirketin, bu gelişmeden yalnızca birkaç gün sonra Imagen Video adlı yeni yapay zekâsını duyurması teknoloji meraklılarını bir hayli şaşırttı. Henüz gelişim aşamasında olan yapay zekânın ürettiği videolar şu an için pek kaliteli görünmüyor. İlerleyen zamanlarda Google’ın daha kaliteli videolar ortaya koyacağını söyleyebiliriz.