Girişimciliğin Kalbi Start-Up Day 2022’de Atacak

Türkiye start-up ekosistemini güçlendirmeyi ve girişimcinin yenilikçi gücünü yatırımcı ile buluşturmayı hedefleyen Start-Up Day 2022, Whats Next teması altında 22 Kasım Salı günü İstanbul Kongre Merkezinde gerçekleşecek. Düzenlenecek etkinlik kapsamında, girişimciliğe fayda sunan ekosistem paydaşlarına kendilerini ifade edebilecekleri ve yatırımcı bulabilecekleri sürekli bir mecra sunulması amaçlanıyor.

İBE Business Institute ve BAU Hub işbirliği ile İstanbul Kongre Merkezi’nde yüz yüze hayata geçirilecek olan Start-Up Day 2022’de, sektörlerin önde gelen isimleri ağırlanacak ve seçilmiş girişimciler sahneye çıkacak. 700 katılımcının izleyeceği, Start-Up Day 2022’de E-Ticaret/   E-İhracat, Fintech, Gaming, Sürdürülebilir Tarım ve Gıda, Kadın Girişimcilik, Melek Yatırımcılık, Ventures ve Etki Odaklı Girişimcilik başlıklı paneller düzenlenecek. Panellerde start-up ekosisteminin girişimci, yönetici ve yatırımcı perspektifleri üzerinden değerlendirilmesi ve bununla birlikte bütüncül bir yaklaşım geliştirilmesi hedefleniyor.  

Yılın en iyi start-upları ana sahneye çıkıyor!

Start-up firmalarının yenilikçi ürün ve çözümlerini bire bir görüşme ile anlatma fırsatları bulacakları seanslar içeren Start-Up Day 2022; farkındalığa, networke ve yatırıma ihtiyaç duyan girişimleri kurumsal temsilciler ve yatırımcılarla buluşturacak. 

İBE Business Institute ve Bahçeşehir Üniversitesi BAU Hub Kuluçka Merkezi uzmanları tarafından elemeler sonucu belirlenecek yılın en iyi 9 girişimi ana sahnede sunum yapma şansı elde edecek. Türkiye’deki start-up ekosistemini güçlendirme amacını taşıyan What’s Next Start-Up Ödülleri aynı gün içerisinde açıklanacak. 

Girişimcilerin değerlendirme ve seçimi konusunda, BAU Hub yöneticisi Nil Girgin What’s Next’e katkılarını şu şekilde ifade ediyor: “Bahçeşehir Üniversitesi yenilikçi girişimleriyle fark yaratan bireyleri yetiştirme ve küresel düzeyde topluma katkı vizyonuna sahip bir üniversite. Girişimcilik merkezimiz BAU Hub erken aşama girişimcilikte %80 başarı oranına sahip. Bizler bu tecrübemizi, sektör devlerinin katılımı ile girişimciliği her yönü ile ele alan bu etkinlikte, başarılı girişimcilerin meydana çıkmasına (sahne almasına) aktaracağız. Girişimcilere görünürlük fırsatı sunacak ve bu ayrıcalıktan faydalanmalarını sağlayacağız.”