Gerçek Bir Dünya Lideri Ticaret Fuarı

ALÜMİNYUM 2022, 27 Eylül’de Düsseldorf’ta başlayacak. Ve nihayet alüminyum endüstrisinin ve uygulama endüstrilerinin uzun zamandır beklenen ve uluslararası endüstri buluşması olacak. En heyecan verici start-up’lar ve yeni başlayanlar gibi sektördeki merkezi oyuncular da orada olacak.

Dünya lideri bir ticaret fuarının, bugünün ve geleceğin en acil sorularına yanıt vermesi bekleniyor. ALÜMİNYUM 2022’nin içeriği, bu nedenle, halihazırda sektörü dönüştürmekte olan konulara odaklanacaktır.

– Sürdürülebilirlik: Çok az malzeme alüminyum kadar geri dönüşüm ve döngüsel ekonomi için fırsatlar sunar. Fuarda, iklime zarar vermeyen alüminyum anlamında çok sayıda yenilik sunulacak.

 Yeni mobilite: Araçları daha hafif hale getirme baskısı ve elektromobilitenin artan önemi, alüminyumu otomotiv endüstrisinde giderek daha önemli bir malzeme haline getiriyor.

Katmanlı ve dijital üretim: 3D baskı, endüstride giderek daha fazla yer buluyor. Bununla birlikte, konu tükenmekten uzaktır. Düsseldorf’ta şirketler ve yeni kurulan şirketler, metalin malzeme özelliklerini, eklemeli imalatın tasarım özgürlüğü ile birleştirmenin heyecan verici yeni yollarını gösterecek.

– Dijitalleşme: Daha fazla verimlilik, daha fazla etkinlik – yenilikçi mühendislik ve makine yazılımı, fuarın bir diğer odak noktası olacak.

– Bina ve İnşaat: Akıllı ve çevre dostu şehirler, yakın geleceğin mega konularından biridir. Cepheler veya pencere çerçeveleri için bir malzeme olarak alüminyum bunda merkezi bir rol oynayacaktır.

Güçlü ortaklarla özel şovlar

Bu odak konulardan ikisi kendi özel şovlarına yansıtılacak. Salon 5’teki “Katmanlı ve Dijital Üretim”, 3D baskının sunduğu çeşitli teknik olanakları vurgulayacak. Bu özel gösterinin özel ortağı, bu alanda dünyanın en önemli araştırma merkezlerinden biri olan RWTH Aachen Üniversitesi’ndeki Aachen Katmanlı Üretim Merkezi’dir.

ALÜMİNYUM Salon 6’da her şey sürdürülebilirlik ve geri dönüşüm konuları etrafında dönecek. Döngüsel ekonomi anlamında malzemenin mükemmel özelliklerinin arka planına karşı, sayısız en iyi uygulama ve yenilik, “Innovation Plaza Sürdürülebilirlik ve Geri Dönüşüm” fuarında ziyaretçilerini bekliyor.

Londra merkezli iş zekası şirketi CRU Group, diğer şeylerin yanı sıra alüminyum alanında en derinlemesine analizi sunuyor. CRU Grubundan uzmanlar, “Sürdürülebilirlik Plazası” programının belirlenmesinde kilit rol oynayacak.

Diğer şeylerin yanı sıra “Aluminium International Today” yayınlayan İngiliz ticaret medya kuruluşu Quartz Business Media, ALUMINIUM’daki “Innovation Plaza Eklemeli ve Dijital Üretim”de de önemli bir rol oynayacak.

İçerik ticaret fuarına yön veriyor

Her iki özel gösteriye de Konuşmacı Köşeleri eşlik edecek. Katmanlı üretim ve sürdürülebilirlikle bağlantılı en önemli konularda uzman sunumları, odaklanmış içerik ve içgörülerden oluşan yoğun bir program sunarlar. Derinlemesine bilgi sağlayacaklar ve ürün ve çözümlerin sunumuna yer verecekler. Tematik aşamalara, hem tematik hem de profesyonel olarak katkıda bulunacak birinci sınıf endüstri ortakları ev sahipliği yapacak.

İçeriğe odaklanma, dünyanın önde gelen ticaret fuarının öne çıkan özelliklerinden biridir. Öne çıkan olaylardan biri: Aluminium Deutschland’ın ana ALÜMİNYUM Konferansı, 2022’den itibaren fuarın ayrılmaz bir parçası olacak. Messe Düsseldorf’un 3. Salonunda “Alüminyum – çözüm sağlayıcı” başlığı altında gerçekleştirilecek ve fuarın ana temalarına odaklanacak.