Teknopark ve ASELSAN’dan Hızlandırma Programı

Teknopark İstanbul, kuluçka merkezi Cube Incubation vasıtasıyla ASELSAN iş birliğiyle savunma teknolojilerine odaklanan girişimler için Deepdefence Hızlandırma Programı’nı başlattı.

Deepdefence Programı, savunma teknolojileri sektöründe veya bu teknolojilere adapte edilebilecek alanlarda faaliyet gösteren girişimlerin yenilikçi iş fikirlerinin prototip geliştirme, ticarileştirme, büyüme ve uluslararası alanda genişleme süreçlerine katkıda bulunmayı hedefliyor.

Program dahilinde girişimcilere çeşitli eğitimlerin yanı sıra ASELSAN’ın teknik mentörlüğünü içeren mentörlük desteği, ASELSAN’ın müşteri olabileceği durumlarda ilk müşteri olma ve ürün/prototip doğrulama desteği, laboratuvar ve altyapı desteği, Cube Incubation kuluçka merkezi imkanlarına erişim, kamu hibe programları için danışmanlık, yatırım fonlarına erişim, pazarlama ve tanıtım desteği gibi bir dizi destek sağlanacak. Ayrıca uluslararası hızlandırma programlarına da erişim imkanı sunulacak.

Teknopark İstanbul Genel Müdürü Muhammet Fatih Özsoy, küresel ölçekte tanınan bir merkez haline gelen Teknopark İstanbul’da, girişimcileri destekleyerek Türkiye’nin savunma teknolojileri alanındaki gücünü artırmasına katkı sağlamak istediklerini belirtti ve ekledi: “ASELSAN gibi bu konuda öncü bir kurum ile girişimcilerimize bu alanda yepyeni ufuklar açacağımıza inanıyoruz.”