FLO, Erişilebilir Hizmet Modeline Geçiş Yapıyor

FLO, görme engelliler için Türkiye’nin ilk erişebilir alışveriş deneyimi sunan moda perakende markası oldu.

15 Ekim Beyaz Baston Günü’nde BlindLook ile iş birliğini duyuran FLO, engellilerin özel gereksinimlerine uygun erişilebilir bir hizmet modeline geçiş yapıyor. BlindLook’un geliştirdiği sesli simülasyon teknolojisi aracılığıyla görme engelli müşterilerinin flo.com.tr ve FLO mobil uygulamasını rahat bir şekilde kullanabilmesini sağlanıyor. 

Hayata geçirdikleri uygulama ile 15 Ekim Dünya Beyaz Baston Günü’nün anlamına uygun bir adım atmış olmaktan mutluluk duyduklarını ifade eden FLO Mağazacılık CEO’su Burak Övünç, “Sürdürülebilir bir geleceğe olan inancımızla engelsiz bir alışveriş platformu olmak için sürekli kendimizi geliştiriyoruz. Herkesin ayakkabıcısı olma misyonumuz doğrultusunda özel gereksinimlere uygun yeni nesil çözümler üretmek için çalışıyoruz. BlindLook ile iş birliği yaparak engelleri teknoloji ile aştığımız daha erişilebilir bir dünya için gönüllü bir adım attık. Online alışverişte görme engelli müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun şekilde hizmet veren Türkiye’nin ilk erişebilir alışveriş deneyimi sunan moda perakende markası olmaktan gurur duyuyoruz. Tüm sektörel paydaşlarımızı da 1 milyon görme engelli vatandaşımızın hayatını kolaylaştırmak için attığımız adımlara ortak olmaya davet ediyoruz” dedi.

BlindLook Kurucu Ortağı Sadriye Görece ise “Türkiye’de 1 milyon görme engelli birey yaşıyor. Görme engelli kitlenin ailesini ve yakın çevresini de dahil ettiğimizde, 5 milyon kişinin hayatına dokunan bir kapsayıcılık örneğine imza attık. Bizim için herkesin özgürce ve bağımsızca yaşayabildiği bir dünya mümkün. Bu partnerlik görme engellilerin dışarıda özgürce adımlar atmasını ve kendi ayakları üzerinde durma çabalarını da destekliyor.  FLO’ya eşit ve engelsiz bir dünya hayalimizi paylaştığı ve bu hayali destekleyip, büyüttüğü için teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.