EuroBLECH 2022: Akıllı Geleceğe Açılan Kapı

Sac levha işleme topluluğu, dört yılın ardından sektörü bir araya getirecek olan en önemli etkinliği heyecanla bekliyor.

Sac levha işleme topluluğu, dört yılın ardından sektörü bir araya getirecek olan en önemli etkinliği heyecanla bekliyor. Kısaca EuroBLECH 2022 olarak geçen 26. Uluslararası Sac Levha İşleme Teknolojisi Fuarı, 25-28 Ekim 2022 tarihleri arasında Almanya’nın Hannover şehrindeki fuar alanında gerçekleşecek. Fuara dört ay kala 39 ülkeden yaklaşık 1300 katılımcı, sac levha işleme sektörü açısından dünyanın bir numaralı ticari etkinliği olan organizasyonda standlarını ayırttı bile. Fuara katılacağı kesinleşen belli başlı ülkeler şimdilik ABD, Almanya, Avusturya, Belçika, Çin, Hollanda, İspanya, İsviçre, İtalya, Polonya, Portekiz ve Türkiye. Fuara katılan şirketler şimdiden 88.600 metre kare net fuar alanını kiralamış durumda.

Organizasyondan sorumlu Mack-Brooks Exhibitions kuruluşu adına EuroBLECH Etkinlik Müdürü Evelyn Warwick şu açıklamayı yapıyor: “Son birkaç yılda, maliyet ve kaynaklar açısından verimliliğe odaklanarak çok sayıda yenilik gerçekleştirildi. Önceki EuroBLECH etkinliğinde Dijitalleşme ve Endüstri 4.0 ancak büyük şirketlerin ağırlık verdiği konular olsa da bugün, sektörü ileri götüren bu kilit faktörler küçük ve orta ölçekli şirketlerin fabrikalarına da ulaşmış bulunuyor.

Bu yılki etkinlikte stand açanlar, bütün bir sac metal işleme teknolojisi zinciri boyunca üretim sürecinde yenilikçilik ve dijitalleşme hedefi doğrultusunda sundukları her şeyi sergileyecektir. Zaten bu yılki EuroBLECH sloganı da bütün bu gelişmeleri yansıtıyor: ‘Akıllı geleceğe açılan kapı’. Bu etkinlik, sac metal işleme topluluğu içinde herkese bir araya gelme ve sektörün geleceğine göz atma fırsatı sunuyor.

EuroBLECH’in ziyaretçilerine sunduğu ise sektörde yakın zamanda ortaya çıkan zorluklara çözüm bulma olasılığı ve dünyanın her yerinden işletmelerle iletişim kurarak en yeni makineler ile yazılımları kendi üretim süreçleriyle bütünleştirme imkânıdır. Anlayacağınız, kaçırılmaması gereken bir etkinlik bu!”

EuroBLECH, sac levha işleme alanındaki en yeni trendleri ve makineleri keşfetmek için tasarım mühendisleri, üretim müdürleri, kalite müdürleri, alıcılar, üreticiler, teknik yöneticiler ile meslek örgütlerinden ve Ar-Ge departmanlarından uzmanların mutlaka katılması gereken bir etkinliktir. Fuarın bu yılki ziyaretçileri, sac levha işleme alanında modern üretim için akıllı çözümlerden ve yenilikçi makinelerden oluşan eksiksiz bir ürün yelpazesi bekleyebilir. Bu ürünler fuar standlarında birçok canlı sunumla tanıtılacak.

Evelyn Warwick, “Diğer ülkelerden Almanya’ya giriş konusunda uluslararası seyahat kısıtlamaları tamamen kalktığına göre her ülkeden ziyaretçilerimizi sac levha işleme teknolojisinde dünyanın önde gelen etkinliğinde ağırlamayı heyecanla bekliyoruz,” diyor.

“Fuar katılımcıları, uzun zamandır dönüşü beklenen etkinliğe hazırlıklarını ekim ayına yetiştirmek için şimdiden hummalı bir faaliyet içinde. Seyahat ve vize hazırlıkları ile ilgili olarak ziyaretçilerden de aynı ölçüde yoğun talep alıyoruz.”