Coca-Cola Şişelerinde Yeni Uygulama ; Çıkmayan Kapak

Coca-Cola, geri dönüşümde kolaylık sağlamak adına çıkmayan kapaklı şişeler üretti.

Coca-Cola çevreye verilen zararın önüne geçmek ve çöpü azaltmak adına plastik şişelerini, ambalaja yapışan kapaklara sahip olacak şekilde yeniledi ve atıkların tek parça halinde geri dönüştürülebilir olmasını sağladı.

2024’e kadar Birleşik Krallık’ta Coca-Cola’nın tüm plastik şişelerinde bu tasarım kullanılarak daha çevre dostu adımlar atması hedefleniyor. Wall Street Journal‘ın haberine göre, şişelerle bütün halinde olan kapaklı tasarımlar İskoçya’daki raflarda şimdiden yer almaya başladı.

Coca-Cola Büyük Britanya Genel Müdürü Jon Woods“Bu, tüketiciler şişelerimizi geri dönüştürdüklerinde geride hiçbir kapak kalmamasını sağlayarak büyük bir etkisi olacağını umduğumuz küçük bir değişiklik oldu.” açıklamasında bulundu. Woods, yeniden tasarlanan şişelerin, Coca-Cola’nın küresel olarak benimsediği birkaç adımdan sadece biri olduğunu ekleyerek, “Atıksız bir dünyaya doğru yolculuğumuzda 2025 yılına kadar sattığımız her şişe için bir şişe veya kutuyu toplamaya ve geri dönüştürmeye yardımcı oluyoruz.” dedi.

Greenpeace çalışanları ve bazı iklim aktivistleri, bu şişelerin herhangi bir çözüm üretmediğine ve plastik kirliliği krizinin önüne geçmede bir adım olmadığını düşünüyor.

KAYNAKÇA

1.Pazarlamasyon