Boyner ve Help Steps’ten Adımları İyiliğe Dönüştüren Proje

Boyner ve Help Steps hem sağlıklı bir rutine başlamak hem de bu rutini iyiliğe çevirmek isteyenler için güçlerini birleştiriyor. Üstelik Boyner iyiliğe doğru attığınız tüm adımları ikiye katlıyor.

Boyner, adımları bağışa dönüştüren ilk sağlık uygulaması Help Steps ile yeni bir iş birliğine imza atıyor. Projenin kapsamını Boyner Büyük Mağazacılık Pazarlama ve Marka Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Nurçin Koçoğlu’nun ve Help Steps Kurucu Ortağı Gözde Venedik’in Türkiye’nin (ve belki Dünya’nın) ilk “yürüyerek basın toplantısıyla” paylaştığı yürüyüş organizasyonunun sonunda, basın mensupları da adımlarını iyiliğe dönüştürdü. Help Steps uygulaması üzerinden yürütülecek proje kapsamında Boyner sadece çalışanları ve müşterilerinin değil, herkesin adımları ve dolayısıyla iyiliği ikiye katlanıyor.

Cep telefonlarına Help Steps uygulamasını ücretsiz olarak indiren herkesin dahil olabileceği proje kapsamında kullanıcılar, saat 00:00 olmadan gün boyunca attıkları adımları bağışa dönüştürürken, “Boyner ile adımlarını ikiye katla” seçeneğini işaretleyerek bağışlarını Boyner desteğiyle iki kat değerli hale getirebiliyor. Atılan her adıma karşılık Boyner’in de destek vereceği proje kapsamında bağışlar Help Steps uygulamasında yer alan 34 sivil toplum kuruluşunun yanı sıra Boyner’in “Askıda İyilik” projesine de aktarılabiliyor.

 “Herkesi aktif yaşama ve iyiliği yaymaya davet ediyoruz”

İyiliği yaymak için kolektif hareket etmenin önemini vurgulayan Boyner Büyük Mağazacılık Pazarlama ve Marka Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Nurçin Koçoğlu, “Beş binin üzerinde çalışanımız ve müşterilerimiz başta olmak üzere herkesi iyilik için bir araya getiriyor, bu kez iyiliğe aktif yaşamı da ekliyoruz. Her zaman odağımızda olan iyilik ve iyiliği yaymak bugün olduğu gibi yarın da vazgeçilmezimiz olacak. Help Steps ile hayata geçirdiğimiz proje ile herkesi aktif yaşama davet ederken aynı zamanda toplumsal bir fayda yaratmanın da mutluluğunu yaşıyoruz. Aktif yaşamın sağlık için önemini biliyor, sorumlu bir marka olarak aktif yaşamla ilgili farkındalık yaratan projeler üretiyoruz. Tam da bu noktada sağlık ve sağduyu uygulaması olan Help Steps ile bir iş birliğine imza atmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.” dedi.

“Yürüyerek iyiliğe davet ediyoruz”

Sağlıklı yaşama adım atmak isteyen Help Steps Kurucu Ortağı Gözde Venedik ise Boyner ile olan iş birliğinin detaylarını paylaştı: “1.6 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan Help Steps aracılığıyla şimdiye kadar 10 bin kez dünya turuna denk gelen 200 milyar adım atıldı ve geliri sivil toplum kuruluşları, spor kulüpleri ve bireysel yararlanıcılara bağışlandı. Boyner gibi yenilikçi bir markayla iş birliği yaparak farkındalığı artırmaktan, perakende dünyasındaki çalışanların ve müşterilerin de adımlarını iyiliğe dönüştürmekten mutluluk duyuyoruz. Bir adımın bile önemli olduğu bu projede herkesi sadece yürüyerek bu iyiliğe ortak olmaya davet ediyoruz.”