Borusan Cat Metaverse Evrenine İlk Adımı Attı

İleri teknoloji ve dijitalleşme konusundaki çalışmalarıyla iş makineleri ve güç sistemleri sektörüne öncülük eden Borusan Grup şirketlerinden Borusan Cat, yenilikçi uygulamalarıyla NFT ve Metaverse evrenine de girdi.

BORUSAN CAT, sunduğu hizmet ve çözümlerini anlatan NFT koleksiyonunu müşterilerine hediye ederek unutulmaz bir anı bırakıyor. Şirket, son olarak popüler blok zincir tabanlı platformlardan Decentraland’de mağaza açarak Metaverse evrenine adımını attı.

Borusan Cat’in mağazası Decentraland’de “-56, -103” numaralı parselde ziyaret edilebiliyor. NFT dünyasına giriş yapan şirket, müşterilerine sunduğu çözümlerini anlatan NFT’leri müşterilerine hediye ediyor. İlk NFT’yi Boom 360 uygulamasına gerçekleştiren Borusan Cat, ikinci NFT’yi online yedek parça satış platformu Parts.Cat.com için oluşturdu.

Mart ayı içinde ise yapay zekâ teknoloji çözümü olan Müneccim için üçüncü NFT’yi oluşturuyor. Blok zincir teknolojisine NFT’ler ile adımını atan şirket, son olarak Metaverse evreninde de yerini aldı.

İŞ MAKİNELERİ VE GÜÇ SİSTEMLERİ SEKTÖRÜNDE İLKLERİN MARKASI

Borusan Cat olarak son yıllarda teknolojiye büyük yatırım yaptıklarını ve bunun sonucu olarak çıkan hizmet ve çözümlerle sektörde fark yarattıklarını belirten Borusan Cat İcra Kurulu Başkanı Özgür Günaydın, iş makineleri ve güç sistemleri sektörlerinde ilk NFT üretimi ve metaverse de ilk mağazalarını açtıklarını belirterek ;

Borusan Cat’in teknoloji vizyonu hakkında şunları söyledi: “Dijital adaptasyon kabiliyeti yüksek, vizyonu teknolojik gelişmelere açık bir kurum olarak NFT üretimi ve blok zincir tabanlı metaverse ekosistemi Decentraland’de açtığımız mağazamız ile iş yapış şekillerini radikal bir şekilde değiştirecek blok zincir teknolojisine giriş yapmış olmaktan mutluluk duyuyoruz. Sektörüne teknoloji alanında liderlik eden kurum olarak sürekli inovasyon anlayışımızı da bir adım öteye taşıyoruz. Müşterilerimize değer katan çözümlerimizi anlatan NFT’ler ile günümüz teknolojilerini yakalayan, hizmetlerimizi anlatan, unutulmayacak bir değer geliştirdik. Borusan Cat olarak değişimin ve gelişimin lider kurumu olma özelliğimiz ile şimdi de Metaverse evrenine adımımızı attık. Müşterilerimize ve sektörümüze ilkleri armağan etmeye devam edeceğiz.

Borusan Cat, NFT’ler ile her ay bir Borusan Cat müşterisine unutulmaz bir anı bırakıyor. Şirket, hediye ettiği NFT’lerin fiziksel “token”larını da müşterilerine sunuyor.

KAYNAKÇA

1.Forum Makina